українська російська англійська
Сергій Савчук: Утеплення будівель бюджетних установ за ЕСКО-механізмом - рішення, від якого виграє як інвестор, так і розпорядник бюджетних коштів
08.07.2016 | 19:07
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

ЕСКО-механізм – один із нових в країні та ефективних інструментів залучення інвестицій в енергоефективність бюджетної сфери. Його основна перевага – можливість утеплювати об’єкти соціальної сфери – лікарні, школи, дитячі садки тощо - не залучаючи для цього додаткові бюджетні кошти. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на семінарах для керівників бюджетних установ в Одеській облдержадміністрації та Одеській міській раді 8 липня.

"Від укладання енергосервісного договору виграють усі зацікавлені сторони: інвестор та розпорядник бюджетних коштів. Так, зокрема, для бюджетної установи – це можливість провести утеплення, залучаючи професіоналів, а також сучасні інноваційні технології та рішення. ЕСКО-компанія, у свою чергу, сама буде зацікавлена у забезпеченні максимальної економії витрат за спожиті енергоресурси. Вона відповідатиме за якість робіт та нестиме усі фінансові ризики, пов’язані із реалізацією енергоефективного проекту", - наголосив Сергій Савчук.

Голова Агентства також нагадав, що в Україні більше ста тисяч бюджетних установ, побудованих за старими стандартами і які потребують негайної термомодернізації. З його слів, знайти сьогодні бюджетні кошти на їхнє утеплення, а це близько 8,5-10 мільярдів доларів, практично неможливо.

Загалом учасники семінарів мали змогу детально ознайомитися з особливостями впровадження ЕСКО-механізму у бюджетній сфері, прийнятою законодавчою базою.

 

Довідково

Семінари організовано Держенергоефективності спільно з Одеською міською радою та Одеською облдержадміністрацією. У роботі семінарів взяли  участь очільники ОДА та РДА, головні розпорядники бюджетних коштів, представники міських рад, керівники бюджетних установ, представники бізнесу, громадськості, ОСББ.

 

 

версія для друку