українська російська англійська
У Мінприроди підрахують майнові втрати внаслідок анексії Криму та окупації частини Донбасу
11.07.2016 | 16:15
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак доручив профільним службам до 25 липня оцінити розмір майнових втрат внаслідок незаконної анексії Автономної Республіки Крим, м. Севастополь та тимчасової окупації частини Донецької і Луганської областей.

Згідно з дорученням від 8 липня 2016 р.№41/1-д, Державна екологічна інспекція України, Державна служба геології та надр, Державне агентство водних ресурсів до 25 липня мають здійснити розрахунок майнових втрат з урахуванням даних щодо всіх об’єктів державної власності, що належать до сфери управління відповідних органів центральних виконавчої влади, які розташовані  на територіях Кримського півострова та окупованих частинах Донецької і Луганської областей.

«У результаті військових дій на Сході України та незаконної анексії Криму  виникла низка екологічних загроз, пов’язаних із забрудненням довкілля та знищенням заповідників. Виявлено достатньо багато проблемних зон у природно-заповідному фонді Донецької, Луганської областей та на Харківщині, яка межує  із зоною АТО. Оцінити реальні втрати можливо лише після  проведення інвентаризації пошкоджень, спричинених військовими діями. Тільки тоді можна говорити про конкретні заходи зі збереження та відновлення існуючих територій та шукати механізми і джерела фінансування на вирішення екологічних проблем на цих територіях. Узагальнені дані щодо майнових втрат та подальші кроки щодо захисту державних інтересів будуть обов’язково оприлюднені», - зазначив Остап Семерак.

Він також відзначив внесок громадських екологічних організацій та активістів, які тримають постійно на контролі ситуацію щодо вищезгаданих територій. Водночас Остап Семерак зауважив, що  наразі не має можливості провести достовірний Державний облік природних ресурсів на території Автономної Республіки Крим і  Мінприроди змушене використовувати дані зафіксовані станом  на 1 січня 2014 року.

«Ми використовуємо всі можливі канали отримання інформації та на їх підставі проводимо загальний аналіз щодо  стану тваринного, рослинного світу та  природно заповідного фонду півострова. Окреме занепокоєння викликає  будівництва  таких масштабних об’єктів, як міст через  Керченську протоку. Україна не має зараз можливості дати стратегічну екологічну оцінку наслідків такого будівництва для довкілля.  Оскільки не працює єдина  з материковою частиною система моніторингу показників  стану навколишнього природного  середовища», - розповів Остап Семерак.

За його словами, Мінприроди намагається задіяти усі доступні механізми впливу на Російську Федерацію для отримання даних реальної екологічної ситуації в Криму.

«Зокрема, з метою забезпечення  процесу відшкодування збитків,  розпочата співпраця із МЗС та Мін’юстом. Розглядаємо можливість  відстоювання своїх прав у міжнародних інстанціях», -  зазначив Остап Семерак.

Раніше Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак неодноразово наголошував, що Російська Федерація абсолютно безвідповідально ставиться до збереження природного навколишнього середовища в Криму і Донецьку. На його прохання МЗС України направив в Кремль відповідну ноту протесту.

Він також нагадав, що Україна визнає тимчасово окуповані території невід’ємною частиною нашої держави і на цих територіях діють Конституція та закони України. Крім того, згідно із Законом, будь-які об’єкти державної власності, які знаходяться на території Криму, є власністю України і повна матеріальна відповідальність за збитки, спричинені  державним установам, міністерствам та відомствам, покладається саме на російську сторону.

Нагадаємо, 27 травня на засіданні Асамблеї ООН із навколишнього середовища була прийнята резолюція щодо захисту навколишнього середовища в районах проведення збройних конфліктів.

 

версія для друку