українська російська англійська
Прем'єр-міністри України та Канади Володимир Гройсман і Джастін Трюдо обговорили перспективи поглиблення економічної співпраці двох країн
11.07.2016 | 16:45
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністри України та Канади Володимир Гройсман та Джастін Трюдо під час зустрічі у понеділок у Києві обговорили першочергові кроки щодо поглиблення економічної співпраці двох країн.

На початку зустрічі Володимир Гройсман зазначив, що підписання Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою, що відбулося сьогодні, є новою сторінкою економічних зв'язків країн. "Ми будемо докладати зусиль, щоб наша співпраця була ефективною, зокрема що стосується двосторонньої торгівлі, залучення інвестицій", - заявив він.

Голова українського Уряду відзначив важливість створення двосторонніх проектів із Канадою у різних сферах, зокрема в аерокосмічній галузі. "Це були би дуже гарні сигнали для ділових кіл наших країн. Ми могли би започаткувати низку конкретних проектів. Хочу підкреслити, що ми зацікавлені, щоби інвестиції і проекти, які можуть прийти в Україну, були успішними, і докладемо для цього усіх зусиль", - наголосив він.

Прем'єр-міністр поінформував керівника Уряду Канади про дії Кабінету Міністрів України щодо проведення реформ. Зокрема, була сформована уся необхідна база для ефективної боротьби з корупцією, відкрито реєстри, проводиться децентралізація влади, розпочата реформа державної служби, судової системи, енергетичного сектору, системи державних закупівель, публічна приватизація державних підприємств. Уряд докладає значну увагу досягненню економічного зростання країни, наголосив Володимир Гройсман.

Він підкреслив важливість надання Канадою підтримки і підготовки Збройних Сил України в умовах військової агресії. Голова Уряду також наголосив на необхідності розширення співпраці країн в оборонній сфері.

"Наше завдання сьогодні – створити належний рівень оборони для того, щоб будь-кому, хто має агресивні плани, не спадало на думку атакувати Україну. Україна має бути сильною", - підкреслив він.

Голова Уряду зазначив, що Україна зазнала військової агресії з боку Російської Федерації, яка "своїми збройними силами, своїм озброєнням увійшла на територію суверенної країни". У цьому контексті він наголосив на необхідності лідерства демократичних країн щодо недопущення порушення у 21 сторіччі суверенітету країн, прав людини та міжнародного права.

Прем'єр-міністр також зауважив, що український Крим, який був курортом, після анексії Росією перетворюється "на потужну військову базу".

Володимир Гройсман підкреслив особливу роль політичної підтримки та технічної допомоги Канади, необхідних як для реформ і трансформацій, так і для утвердження України як європейської країни. "Я глибоко переконаний у тому, що саме цей візит буде дуже гарним продовженням і поглибленням співпраці між нашими країнами", -  зазначив він.

Голова Уряду окремо подякував Прем’єр-міністру Джастіну Трюдо за участь у Канадсько-Українському Бізнес-Форумі, що відбувся 20-21 червня в Торонто. "Наші економічні відносини мають дуже велику перспективу і можуть мати дуже добрий прогрес", - зазначив він.

Під час зустрічі голови урядів країн обговорили питання ратифікації Угоди про вільну торгівлю. Прем’єр-міністри країн висловили сподівання, що Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою буде максимально швидко ратифікована парламентами обох країн і розпочнеться її практична реалізація.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо також запевнив, що Канада продовжить підтримувати і допомагати Україні.

 

 

версія для друку