українська російська англійська
Володимир Гройсман та Комісар ЄС з питань політики сусідства та розширення Йоганнес Хан обговорили питання лібералізації візового режиму ЄС та двосторонньої співпраці
11.07.2016 | 17:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у понеділок провів зустріч із Комісаром ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнесом Ханом. Сторони обговорили перспективи лібералізації візового режиму ЄС для України, а також напрямки двосторонньої співпраці, зокрема щодо виділення макрофінансової допомоги на проведення реформ.

Володимир Гройсман подякував за особистий внесок Комісара ЄС Йоганнеса Хана в розвиток двосторонньої взаємодії, а також підтримку реформ в Україні. "Ми дуже високо це цінуємо", - зауважив він.

Прем'єр-міністр закликав якнайшвидше запровадити режим безвізових поїздок для громадян України, а також завершити ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом Королівством Нідерланди.

Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення повідомив, що відповідного рішення Європейської Ради і Європарламенту щодо запровадження безвізового режиму варто очікувати в жовтні.

Прем'єр-міністр поінформував, що Уряд ухвалив План пріоритетних дій Уряду до кінця 2016 року. "Деякі цілі досягнуті, хоч Уряд працює не так багато часу", - зазначив Володимир Гройсман.

Зокрема, з 1 травня розпочато реформу державної служби. У цьому контексті ухвалено стратегію, в Секретаріаті Кабміну буде сформовано спеціальний департамент, який займатиметься впровадженням цієї реформи. Також буде створена Група підтримки реформ при Прем'єр-міністрі, зазначив він.

Голова Уряду повідомив, що минулого тижня відбувся конкурс в Комісію з питань вищого корпусу державної служби. Обрано склад громадськості, 11 з 12 членів, ще один член комісії буде призначений Парламентом. У середу це питання буде затверджено на засіданні Уряду і розпочнуться публічні конкурси до центральних органів виконавчої влади, зауважив він.

Комісар ЄС Йоганнес Хан відзначив відданість та рішучу налаштованість Уряду щодо досягнення конкретних результатів у проведенні реформ. Він зазначив, що ЄС до кінця року готовий надати фінансову допомогу на підтримку реформи публічної адміністрації, загальний розмір якої на три роки складає 90 млн євро, та запевнив у підтримці України у проведенні реформ.

Коментуючи дії щодо боротьби з корупцією, Володимир Гройсман зазначив, що у дії весь антикорупційний пакет законів. Уряд доклав зусиль для запуску роботи Національного агентства з питань запобігання корупції. З 15 серпня буде упроваджене електронне декларування державних службовців. З 1 серпня державні закупівлі в Україні будуть здійснюватися виключно через електронну систему публічних закупівель ProZorro, наголосив він.

Говорячи про реформу енергетичного сектору, Володимир Гройсман зазначив, що Уряд прийняв план анбандлингу НАК "Нафтогаз України", затверджено наглядову раду компанії. Також здійснено дерегуляцію ціни на газ в країні.

Крім того, розпочата реформа судової гілки влади після ухвалення змін до Конституції України. "Послідовна зміна судової системи буде гарним системним рішенням. Ефективні боротьба з корупцією плюс справедливий суд будуть мати дуже добрий результат", - зазначив Володимир Гройсман.

Також Уряд розпочав реформу митної служби. Сьогодні в Україні завершує роботу Місія США з оцінки потреб української митниці, повідомив Прем'єр-міністр. У цьому контексті Володимир Гройсман наголосив на необхідності підтримки ЄС щодо об'єднання баз даних та спільного митного контролю із країнами – членами ЄС.

Крім того, Уряд продовжує дерегуляцію, децентралізацію влади, публічне призначення керівництва державних підприємств.

"Порядок денний є дуже напружений, але переконаний, що ми матимемо в подальшому чіткий успіх, - зауважив Голова Уряду. - Я думаю, що є цілком очевидно, що ми саме рухаємося вперед, а не просто говоримо про це".

Володимир Гройсман повідомив, що завершено технічні перемовини з МВФ. "Уряд виконав усі необхідні заходи для продовження нашої співпраці із Міжнародним валютним фондом", - заявив він.

Сторони обговорили спільні заходи щодо врегулювання перешкод і проблемних питань стосовно виділення другого траншу макрофінансової допомоги Європейського Союзу Україні у розмірі 600 млн євро.

 

 

 

версія для друку