українська російська англійська
Остап Семерак: Україна спільно із міжнародними партнерами розроблятиме стратегію та план дій із захисту озонового шару
11.07.2016 | 17:24
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак та Директор Представництва ПРООН в Україні Янтомас Химстра підписали Меморандум про взаєморозуміння між Мінприроди та Програмою розвитку ООН з питань реалізації проекту «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу гідрохлорфторвуглеців у  регіоні країн з перехідною економікою».

Результатом такої співпраці має стати  затвердження офіційної стратегії та плану дій виведення з обігу гідрохлорфторвуглеців, а також продовження  доопрацювання  законопроекту «Про охорону озонового шару».

«Реалізація в Україні даного  проекту дасть можливість створити основу для виведення озоноруйнівних речовин з виробництва та виконати взяті на себе міжнародні зобов’язання», - зазначив Остап Семерак.

Крім того, проектом передбачається створення Пілотного навчально-виробничого центру комунікації на базі Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління.

Варто відзначити, що в рамках проекту підприємствам, які сьогодні в своєму виробництві використовують озоноруйнівні речовини, буде надана допомога  спрямована на модернізацію  виробництва.

Нагадаємо, що  Україна ще в 1988 році підписала та ратифікувала Монреальський протокол про речовини, що руйнують озоновий шар. Таким кроком Україна підтвердила свої наміри вжити необхідних заходів до збереження озонового шару шляхом припинення виробництва та використання озоноруйнівних речовин.

Підписання Меморандуму  між Мінприроди та  Програмою розвитку ООН Україна  посилить інтеграцію принципів Віденської конвенції та зобов'язань за Монреальським протоколом у державну політику України.

Реалізація даного проекту, який націлений на прийняття комплексної стратегії вилучення з обігу гідрохлорфторвуглеців у нашій країні, дасть можливість перейти  на нові технології та отримати технічну допомогу з інвестиційним компонентом в сервісному секторі обслуговування   холодильної техніки.

 

версія для друку