українська російська англійська
Україна та Польща продовжують співпрацю у боротьбі зі сказом
11.07.2016 | 17:55
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Між Україною та Польщею підписано Угоду щодо виконання програми боротьби зі сказом на території України у 2016 році. Від української сторони документ підписав Міністр агарної політики та продовольства України Тарас Кутовий, від польської – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки  Польща в Україні Генрик Літвін.

Під час зустріч Тарас Кутовий зазначив, що подібні угоди реалізуються в Україні з 2012 року, і сьогоднішнє підписання є результатом багаторічної співпраці та взаєморозуміння.

«Ситуація зі сказом в Україні вимагає рішучих заходів на державному рівні. Укладання та реалізація Угоди дозволить обмежити поширення вірусу сказу на території України та захистити території Республіки Польща, а, отже, і території Європейського Союзу, від його проникнення, а також сприятиме розвитку двосторонніх відносин з ЄС та укріпленню іміджу України як надійного партнера», - наголосив Міністр.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні відзначив успішність нових реформ в українському аграрному секторі. Він підкреслив, що необхідно надалі розвивати спільну комунікацію між двома країнами, а українське сільське господарство є інвестиційно привабливим для польських бізнесменів. Посол також висловив сподівання на подальший розвиток партнерських взаємовідносин з низки питань, зокрема в напрямку ветеринарії та безпечності харчових продуктів.

Відповідно до підписаної Угоди на території України буде створено буферну зону щодо сказу в областях, які межують із Польщею.

Світовий досвід боротьби зі сказом свідчить, що найбільш ефективним і радикальним заходом боротьби зі сказом природного типу є пероральна імунізація лисиць – головного джерела збудника. Завдяки систематичному проведенню імунізації в країнах Західної Європи вдалося мінімізувати випадки захворювання тварин на сказ до поодиноких спалахів. Саме тому у рамках Угоди у 2016 році на визначеній території України, що охоплює буферну зону загальною площею 48 650 км2, планується провести дві кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.

версія для друку