українська російська англійська
Остап Семерак: "В Угоді про асоціацію з Європейським Союзом особлива увага приділена саме екологічній складовій"
12.07.2016 | 14:34
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Верховна Рада України має намір встановити сферу застосування та порядок здійснення стратегічної екологічної оцінки. За відповідний законопроект № 3259 у першому читанні за основу проголосували 239 народних депутатів.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак подякував народним депутатам всіх фракцій за підтримку законопроекту та підкреслив, що він належить до пакету євроінтеграційних законопроектів і забезпечує виконання ратифікованого Верховною Радою України у липні минулого року Протоколу про стратегічну екологічну оцінку до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті.

«Ухвалення законопроекту «Про стратегічну екологічну оцінку»  - це наше пряме зобов’язання згідно з Угодою про Асоціацію, де особлива увага приділена саме екологічній складовій.  Подібні закони ухвалені всіма без винятку країнами Європейського Союзу. Приємно, що у парламенті, окрім політичних баталій, знайшовся час і можливість повернутися до екологічних питань та збереження довкілля», - прокоментував Остап Семерак.

За його словами, законопроект № 3259 розроблено з метою адаптації вітчизняного законодавства до вимог ЄС та інтеграції екологічних пріоритетів до документів державного планування згідно з аналогічними процедурами провідних європейських держав.

«В Україні відсутні механізми урахування екологічних оцінок при розробці та прийнятті проектів документів державного планування. Запровадження стратегічної екологічної оцінки дозволить здійснити таку оцінку до прийняття рішення, як це робиться в ЄС. Європейський Союз готовий допомагати Мінприроди в імплементації як даного законопроекту, так і законопроекту 2009а-д.  Уже розроблені секторальні програми підтримки, триває напрацювання нормативних документів. Сьогоднішнім голосування Верховна Рада підтвердила, що наша держава  визначилася зі своїми векторами та робить вибір на користь «зеленої економіки»», - резюмував Остап Семерак.

Законопроект №3259 «Про стратегічну екологічну оцінку» також забезпечує виконання ратифікованого Верховною Радою України у липні минулого року Протоколу про стратегічну екологічну оцінку до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті. Низка європейських країн підписали цей Протокол під час Міністерської конференції «Довкілля для Європи», яка у 2003 році відбувалася у Києві. За наступні 13 років подібні закони ухвалені всіма без винятку країнами Європейського Союзу.

версія для друку