українська російська англійська
Володимир Гройсман: Я не буду миритися із тиском на бізнес з боку контролюючих структур
12.07.2016 | 15:48
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман та український Уряд не будуть миритися із тиском контролюючих структур на бізнес. Про це Голова Уряду заявив під час зустрічі з представниками бізнесу щодо розгляду системних проблем стосовно порушення прав суб’єктів господарювання у вівторок.

Голова Уряду наголосив, що розвиток українського бізнесу, залучення інвестицій, створення належних умов для розвитку підприємництва є запорукою зростання національної економіки.

Разом з тим розвитку бізнесу в Україні заважає "державна машина", зауважив Володимир Гройсман. За його словами, "органи, які мають піклуватися про добробут країни, навпаки намагаються використовувати можливості держави, щоб створювати проблеми тим, хто реально працює", зокрема Державна фіскальна служба України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Державна санітарно-епідеміологічна служба України.

Прем`єр-міністр нагадав, що була запущена "гаряча лінія" для скарг малого і середнього бізнесу. За його словами, було отримано багато скарг, особливо на Державну фіскальну службу України.

"Всі ті, хто будуть пресувати бізнес, є класовими ворогами українського Уряду і моїми особисто, - підкреслив Володимир Гройсман. - Я як Прем`єр-міністр України миритися з тим, що ви ходите займатися тиском на бізнес у своїх областях, районах, не буду. Ви будете "національними героями", вас буде знати уся країна. Якщо ви будете застосовувати закон для того, щоб тиснути на бізнес, виписувати їм невідомі, незрозумілі штрафи, доводити їх до судів, вигравати суди та продовжувати переслідувати бізнес, такого не буде".

"Має бути побудована позиція, яка полягає у партнерстві відкритого, публічного, чесного бізнесу і контролюючих структур, які мають забезпечити інтереси держави", - зазначив Володимир Гройсман.

Прем`єр-міністр звернувся до представників контролюючих структур: "Мені не потрібні ваші пояснення. Мені потрібне розуміння того, що ситуація має змінюватися".

"Час, коли центральна влада покривала тиск на бізнес, минув. Я нікого не збираюся покривати, я збираюся карати тих, хто не дає можливості людям займатися власною справою", - наголосив він.

Він зазначив, що зустрічі із представниками бізнесу та контролюючих державних структур будуть відбуватися систематично для того, щоб забезпечити зворотній зв'язок.

При цьому Прем`єр-міністр наголосив на важливості зворотного руху з боку бізнесу у питанні покращення умов для ведення підприємницької діяльності. Так, водночас із дерегуляцією та діями щодо підтримки підприємництва, національний бізнес має усвідомлювати необхідність продовження чесної сплати податків, що особливо важливо у такий складний час для країни, зауважив Володимир Гройсман.

Серед питань, які обговорять учасники зустрічі, зокрема безпідставне ініціювання, ведення або продовження кримінального провадження проти скаржника, незважаючи на рішення суду на його користь, необґрунтоване коригування заявленої митної вартості та відмови повертати переплати, донарахування податкових зобов’язань у великих розмірах, а також деякі системні проблеми адміністрування податків.

Про проведення зустрічі для обговорення найбільш наболілих питань розвитку підприємництва в Україні було домовлено під час зустрічі Прем`єр-міністра із представниками бізнесу 27 травня.

У заході взяли участь бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета, Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, Міністр фінансів України Олександр Данилюк, керівники Міністерства юстиції, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, державних контролюючих структур та представники бізнесу.

 

 

 

версія для друку