українська російська англійська
НКЦПФР провела зустріч з учасниками ринку стосовно законопроекту щодо регульованих ринків та деривативів
13.07.2016 | 11:01
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

В рамках засідання Комітету з питань стратегії розвитку та економічного аналізу фондового ринку НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку) відбулось обговорення законопроекту щодо регульованих ринків та деривативів (реєстраційний номер 3498) перед його голосуванням у Верховній Раді України у другому читанні.

В засіданні комітету взяли участь представники фондових бірж ПФТС, «Українська біржа», саморегулівних організацій ПАРД, УАІБ, АУФТ, а також Національного депозитарію України та Розрахункового центру по обслуговуванню договорів на фінансових ринках. Від авторів законопроекту на засіданні комітету був присутній народний депутат України Руслан Демчак.

Нагадаємо, нещодавно деякі учасники ринку виступили з критикою норм законопроекту, зокрема: відміни необхідності погоджувати акти НКЦПФР з іншими державними органами, в тому числі з Міністерством юстиції України та Державною регуляторною службою України; підвищення вимог до капіталу професійних учасників, які отримуватимуть ліцензії після набрання чинності законом, і передачі повноважень по встановленню таких вимог на рівень нормативних актів НКЦПФР; а також неврегульованістю питання торгівлі фінансовими інструментами, які не зможуть відповідати вимогам допуску до торгів на регульованому ринку.

Члени Комісії та представники фондової спільноти обговорили зазначені норми законопроекту та дійшли згоди стосовно подальших спільних дій.

версія для друку