українська російська англійська
Володимир Лапа закликав українських експортерів зерна неухильно дотримуватися фітосанітарних вимог Китаю
13.07.2016 | 11:24
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

При експорті продукції на світовий ринок українські експортери повинні неухильно виконувати вимоги міжнародних договорів. Йдеться насамперед про необхідність дотримання фітосанітарних вимог Китайської Народної Республіки під час експорту до цієї країни зернових. На цьому наголосив Голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів України Володимир Лапа в ході засідання робочої групи щодо функціонування ринку зерна за участю учасників ринку.

За його словами, сьогодні Україна належить до лідерів у експорті зерна. І якщо ми хочемо зберегти свої позиції, то повинні чітко виконувати зобов’язання, які взяли перед міжнародними партнерами.

Володимир Лапа пояснив, що експорт зерна здійснюється у відповідності до вимог Світової організації торгівлі, Міжнародної конвенції захисту рослин та міжнародних договорів міжвідомчого характеру. Кожна країна захищає свою територію від занесення карантинних організмів, тому виставляє певні фітосанітарні вимоги. У випадку невідповідності цим вимогам країна імпорту надсилає нотифікаційне повідомлення про невідповідність продукції фітосанітарним вимогам. Тому, чим більші обсяги експорту, тим більші ризики надходження нотифікації.

Так, зазначив Голова Держпродспоживслужби, недавно Україна отримала таку нотифікацію від китайської національної організації захисту рослин через невідповідність української кукурудзи фітосанітарним вимогам КНР.

«Китай дуже важливий партнер України, тому бізнес зобов’язаний дотримуватися фітосанітарних вимог. Більше того, бізнес-спільноті необхідно самоорганізовуватися, вживати дієвих корпоративних підходів з метою недопущення подібних випадків. Державі у свою чергу необхідно контролювати відповідність цим вимогам продукції, яка формується на експорт: фітосанітарний інспектор повинен здійснювати фітосанітарний контроль у полі, при його переміщенні в межах країни, а також при експорті. Цього вимагають і міжнародні договори, і національне законодавство. Ми зобов’язані зробити все для того, щоб українська продукція користувалася попитом», - наголосив Володимир Лапа. При цьому він додав, що Уряд України вжив усіх необхідних заходів щодо дерегуляції та спрощення ведення бізнесу.

За результатами зустрічі Володимир Лапа доручив Департаменту фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби вжити дієвих заходів щодо розслідування надходження нотифікаційного повідомлення від КНР, ефективно контролювали продукцію при формуванні партії на експорт, а партії вантажів формувати тільки з обстежуваних полів. При цьому фітосанітарні інспектори повинні здійснювати періодичний моніторинг на предмет виявлення карантинних організмів під час вирощування, переміщення та експорту продукції.

 

Довідково

На сьогодні Китай є найбільшим імпортером української сільськогосподарської продукції. У 2015 році з України було експортовано продукції на суму більш ніж 1,2 млрд дол. США – це понад 8% усього українського аграрного експорту та понад 50% усіх поставок вітчизняних товарів до КНР. Головною продукцією усього експорту є кукурудза, ячмінь, соняшникова та соєва олія. Кукурудза з України займає абсолютну більшість загального об’єму імпорту кукурудзи до Китаю.

 

версія для друку