українська російська англійська
Прем`єр-міністр доручив розпочати роботу над підготовкою до негайного впровадження Угоди про вільну торгівлю з Канадою після її ратифікації Верховною Радою
13.07.2016 | 12:56
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман доручив міністерствам розпочати роботу над підготовкою до негайного впровадження Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою після її ратифікації Верховною Радою України.

"Хочу закликати сьогодні усіх міністрів, щоби ми негайно розпочали роботу щодо підготовки впровадження в дію Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою", - заявив Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

Прем`єр-міністр доручив Першому віце-прем'єр-міністру - Міністру економічного розвитку і торгівлі України Степану Кубіву скоординувати роботу міністерств і відомств у цьому питанні.

Він нагадав, що на початку цього тижня під час візиту Прем`єр-міністра Канади Джастіна Трюдо до України було підписано Угоду про зону вільної торгівлі України з Канадою, що дає можливість виходу на ринок, який має обсяг 500 млрд доларів.

"500 млрд доларів, ринок може бути використаний українським бізнесом, виробниками, завдячуючи тому, що ця угода була підписана", - зазначив Володимир Гройсман.

Голова Уряду зауважив, що Угода має бути ратифікована Верховною Радою України.

Це перша угода про зону вільної торгівлі, укладена Україною після угоди з Європейським Союзом, зазначив він.

Володимир Гройсман також підкреслив необхідність налагодження діалогу з канадським бізнесом щодо залучення інвестицій в Україну. Так, 20-21 червня в Торонто відбувся Канадсько-український бізнес-форум, де були налагоджені контакти між бізнесом, нагадав він.

Голова Уряду зазначив, що мав предметну розмову із Прем`єр-міністром Канади Джастіном Трюдо щодо можливих сфер взаємодії. За його словами, Україна та Канада мають багато напрямків, як можуть бути розвинені, серед них: літакобудування, залізничне господарство, аграрна галузь, ІТ- сектор, фармацевтичний ринок. 

У цьому контексті Володимир Гройсман наголосив, що Державна фіскальна служба України, митна служба та інші контролюючі структури мають негайно перейти до ревізії усіх процедур для того, щоб забезпечити комфортне здійснення імпорту і експорту в умовах збільшення товарообороту між країнами.

Прем`єр-міністр також підкреслив важливість забезпечення роботи торговельних представництв за кордоном. "Ми маємо там продавати українську продукцію, і валюту направляти на розвиток національної економіки", - зазначив він.

Він подякував Першому віце-прем'єр-міністру - Міністру економічного розвитку і торгівлі України Степану Кубіву, команді Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, попередньому Уряду та іншим працівників за роботу над підготовкою до підписання Угоди про вільну торгівлю із Канадою.

 

версія для друку