українська російська англійська
Кабмін підтримав ініціативу Мін'юсту, яка забезпечить реєстрацію шлюбу за 1 добу, - Павло Петренко
13.07.2016 | 15:39
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

У ході засідання 13 липня Кабінет Міністрів підтримав розроблену Мін’юстом постанову, яка ліквідовує застарілий і бюрократичний порядок реєстрації шлюбу, скорочуючи цю процедуру з 30 днів до 1 доби. 

«Завдяки прийняттю даної постанови ми відходимо від старих бюрократичних радянських норм, які діють донині. За чинним законодавством для того, щоб зареєструвати шлюб треба подати заяву і чекати 30 днів, щоб подумати. Ми запропонували запустити пілотний проект в окремих населених пунктах, де шлюб можна буде зареєструвати протягом 1 доби», - зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, передовсім пілот буде запущено у прифронтових містах Маріуполі та Сєверодонецьку. Також прискорену послугу надаватимуть у Херсоні.

«Поруч Крим, жителі якого хочуть отримувати легальні українські документи. Ми маємо надати їм можливість виїхати з окупованої території на добу зареєструвати свій шлюб і отримати українське свідоцтво про реєстрацію. Також ми долучимо до цього процесу Київ, Одесу та Львів», - додав очільник Мін’юсту.

На його переконання, даний пілотний проект має продемонструвати чи спроможні місцеві громади надавати такі послуги та перейняти функції з реєстрації актів цивільного стану.

«Міністерство юстиції планує передати всі без виключення функції з реєстрації актів цивільного стану місцевим органам влади, щоб людина могла зареєструвати народження дитини, шлюб, зміну прізвища без корупції, бюрократії та існуючої донині радянщини. Ми готуватимемо місцеві громади до того, щоб вони повністю перебрали ці повноваження на себе. І тоді процес децентралізації сервісів Міністерства юстиції буде завершено», - заявив Міністр юстиції.

Він також поінформував членів Уряду про вже реалізовані проекти в галузі реєстрації актів цивільного стану. 

Зокрема, він нагадав, що 20 липня минулого року була запроваджена система електронної подачі документів для реєстрації шлюбу, яка нині діє у 50% РАЦСів. На сайті можна обрати зручний час, дату й місце проведення церемонії, сплатити платіжною карткою державне мито і прийти лише на урочисту частину. За 1 півріччя цього року 3000 українських молодят скористалися цим сервісом, або близько 30% молодят, які одружувалися в РАЦСах, які долучилися до проекту.

Другий електронний сервіс, який був запроваджений у цій системі ‑ пілотний проект проставлення електронного апостилю. Раніше за цією послугою треба було їхати до Києва. Нині громадяни можуть через Інтернет відправити відскановані документи і отримати в електронній формі документи вже з проставленим апостилем. За 1 півріччя скористалися такою послугою 65 тис. українців.

Третій сервіс – отримання свідоцтв про народження безпосередньо у пологових. На сьогодні у 458 пологових будинках можна впродовж 24 годин отримати перший документ дитини без черг і незручностей. За 1 півріччя більше 35 тисяч новонароджених отримали такі документи. Це 20% від всіх новонароджених у цих медичних закладах.

 

 

 

версія для друку