українська російська англійська
За час роботи системи безоплатної правової допомоги її адвокати виправдали 1700 безпідставно обвинувачених українців, - Павло Петренко
13.07.2016 | 16:01
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

За час роботи системи безоплатної правової допомоги її адвокати домоглися у судах майже 1700 виправдувальних вироків або закриття кримінального провадження для своїх безпідставно обвинувачених підзахисних. Про це сьогодні у ході засідання Уряду повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«З початку роботи системи 153 тис. осіб отримали захист від адвокатів системи безоплатної допомоги. При цьому 1673 людини отримали виправдувальні вироки за участю наших адвокатів. Це означає, що майже 1700 людей могли бути безвинно притягнуті до кримінальної відповідальності, за злочини, яких вони не вчиняли. Ще понад 12 тис. громадян не отримали покарання у вигляді позбавлення волі», - заявив очільник Мін’юсту.

За його словами, на сьогодні у 99% випадках адвокати з’являються до всіх затриманих протягом перших 2-х годин. Завдяки цьому вдалося відправити в історичне небуття таке ганебне явище як катування і тортури з метою вибивання зізнань.

Він також зазначив: завдяки урядовим ініціативам за останній рік вдалося забезпечити дієвим механізмом захисту прав передовсім соціально незахищені верстви населення. Міністр юстиції нагадав, що у липні минулого року за ініціативи Уряду по всій країні було відкрито 100 нових центрів безоплатної правової допомоги.

Отримати консультацію чи адвокатський захист у цих центрах можуть понад  8 мільйонів українців, які належать до вразливих категорій: пенсіонери, інваліди, малозабезпечені, ветерани та учасники АТО, внутрішньо переміщені особи, діти сироти та інші категорії громадян, які раніше не могли собі дозволити адвоката.

«За цей рік до центрів звернулося понад 100 тисяч осіб з питань, які найбільше турбують українців: оформлення субсидій, комунальні питання, соціальні виплати, аліменти, земля, спадщина та багато інших. Половина з тих, хто до нас зверталися – малозабезпечені громадяни, на яких і була націлена ця програма, понад 40% – інваліди, майже 9% – учасники АТО та інші ветерани війни, близько 3% – біженці та діти сироти», - поінформував присутніх Павло Петренко.

За його словами, вже у вересні дана ініціатива буде розширена і на місці ліквідованих районних та міських управлінь юстиції радянського зразка з’являться понад 400 бюро правової допомоги. «Такі бюро мають бути доступними у кожному районному центрі, у кожному невеликому містечку. Нині ми завершуємо відбір працівників в ці бюро. Конкурс становить 6 претендентів на 1 місце. При цьому 82% з них – молоді люди від 21 до 40 років, а 70% мають вищу юридичну освіту вище рівня бакалавра й досвід роботи в приватній сфері. Це адвокати, юристи, громадські активісти, які повірили в те, що нова система працює за новою філософією», - резюмував Міністр юстиції.

 

 

 

версія для друку