українська російська англійська
Під час Варшавського саміту НАТО Україна запропонувала Альянсу розпочати використання літаків ДП "Антонов" для стратегічних авіаперевезень
13.07.2016 | 17:50
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

“Під час візиту до Варшави для участі української делегації вищого рівня у Саміті НАТО, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак довів під час зустрічей до своїх закордонних колег декілька конкретних пропозицій, які розвиватимуть співпрацю України з Альянсом та дозволять використовувати потенціал нашої держави для спільних безпекових інтересів”, - повідомив під час брифінгу за підсумками Варшавського Саміту НАТО директор департаменту воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України генерал-майор Анатолій Петренко.

Він окремо наголосив на потенціалі України у галузі стратегічних авіаційних перевезень. “Ми пропонуємо НАТО, використовуючи потенціал нашої ДП “Антонов”, розпочати використання літаків типу “Руслан” та “Мрія” для стратегічних авіаперевезень”, – повідомив Анатолій Петренко.

Окрім цього, за його словами, враховуючи наш важкий, але неоціненний досвід протидії гібридним загрозам, Міністр оборони України вніс пропозицію щодо започаткування взаємосумісності з вивчення і протидії цим загрозам. “Первинне сприйняття такої пропозиції позитивне, і ми плануємо у найближчі місяці перейти до реалізації такої ініціативи”, – розповів Анатолій Петренко.

Третє питання, що стосується співпраці Україна – НАТО, це нарощення потенціалу українського оборонного промислового комплексу. “Він потрібен у першу чергу для задоволення оперативних потреб перспективних Збройних Сил України, ефективного імпортозаміщення, створення замкнутих цілей виробництва, також, щоб передові технології заходили на наші підприємства і дозволяли створювати продукти військового призначення, які збройні Сили України будуть використовувати за призначенням, й будуть сильнішими та спроможними”, - сказав директор департаменту.

версія для друку