українська російська англійська
В Україні частку малого та середнього бізнесу можна збільшити удвічі-тричі, - Степан Кубів
13.07.2016 | 18:29
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

В Україні частку малого та середнього бізнесу можна збільшити удвічі-тричі. Про це йшлося під час зустрічі Першого віце-прем'єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської з міністрами економіки країн «Східного партнерства» під час Сьомого неформального міністерського діалогу, який пройшов вчора у Києві.

“Наша мета — пошук практичних інструментів для підтримки малого та середнього бізнесу в Україні. Ці інструменти забезпечать стрімкий розвиток підприємництва на внутрішньому ринку, а також розширення експортних можливостей для бізнесу на нових ринках у Європі та Центральній Азії”, - підкреслив Степан Кубів, розпочинаючи зустріч.

Діалог був присвячений реформам економіки для розвитку малого та середнього бізнесу. Сторони акцентували увагу на підтримці бізнесменів-початківців, а також нових можливостях для бізнесу після успішного продовження реформування митниці, спрощення процедур дерегуляції та покращення адміністрування податків.

Наталя Микольська розповіла про активну роботу Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку та наголосила на важливості спільної роботи щодо підтримки малого та середнього бізнесу у частині активного посилення експортних можливостей України. Також пані Микольська закликала країни програми «Східне партнерство» разом просувати альтернативні шляхи руху товарів у рамках Східного регіону в умовах транзитних обмежень РФ.

На зустрічі були також присутні Комісари Європейського Союзу: з питань внутрішнього ринку, індустрії, підприємництва та МСБ - Ельжбетта Беньковська, та з питань Європейської політики сусідства та розширення - Йоганнес Ган. Також з доповіддю виступила Марі Ківіньємі, заступник Генерального секретаря Організації Економічного Співробітництва в Європі.

Під час засідання Єврокомісари відзначили досягнення України в розвитку малого та середнього бізнесу. Ельжбетта Беньковська навела цифри, за якими 3 з 5 робочих місць в Україні забезпечуються завдяки малому та середньому бізнесу, і зазначила, що цьому напрямку має бути приділена особлива увага. Йоганнес Ган відзначив високу кваліфікацію українських представників сфери ІТ і наголосив на перспективах розвитку E-commerce та E-governance в Україні.

Представники європейських структур особливо наголошували на тому, що співробітництво в раках «Східного партнерства» є вкрай важливим для України, яка продовжує впровадження реформ, керуючись положеннями Угоди про асоціацію України з ЄС.

Довідково

«Східне Партнерство» –  це ініціатива, започаткована ЄС в рамках Європейської політики сусідства для східних сусідів Європейського Союзу – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України.

Головна мета програми – просування політичних та економічних реформ у цих країнах для сталого економічного розвитку. Також Угода про асоціацію України з ЄС була підписана в рамках «Східного партнерства». Після підписання угоди робота у рамках програми не припинилася, а лише поглибилася, відштовхуючись тепер від самої Угоди.

 

 

 

версія для друку