українська російська англійська
Мінекономрозвитку пояснює українським експортерам норми технічного регулювання
13.07.2016 | 19:01
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України презентувало довідник Blue Guide, підготовлений за підтримки  Федерального Уряду Німеччини. Довідник містить структуровану інформацію про технічне регулювання, необхідну для ефективного виходу українського виробника на європейський та міжнародний ринки, а також інформацію стосовно міжнародної діяльності України у сфері метрології. Презентація довідника відбулася 6 липня під час чергового засідання науково-технічної ради у сфері технічного регулювання при Мінекономрозвитку.

Протягом року за підтримки федеральної компанії Deutsche Gesellschaft  für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням німецького Уряду, було проведено 6 навчальних заходів для українських експертів щодо системи технічного регулювання та оцінки відповідності в ЄС. За результатами цих заходів, експерти департаменту технічного регулювання та національних органів стандартизації склали довідник про технічне регулювання.

Довідник також містить інформаційний огляд законодавства ЄС щодо безпеки продукції, а також ключові відомості щодо системи метрології, стандартизації, оцінки відповідності, акредитації та ринкового нагляду. Крім того, автори довідника наводять корисні посилання на веб-ресурси в Україні і ЄС, які містять важливу інформацію щодо особливостей технічного регулювання. Завантажити довідник можна за посиланням: http://bit.ly/29NoHNc

На засіданні науково-технічної ради обговорювалися актуальні питання реформи сфери технічного регулювання. Суттєву увагу було приділено подальшим крокам у розвитку національного органу стандартизації, функції якого виконує держпідприємство "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" (ДП "УкрНДНЦ"). Також було обговорено питання оптимізації цін на послуги з акредитації та моніторингу органів з оцінки, що надаються Національним агентством з акредитації України.

Фахівці департаменту технічного регулювання розповіли про хід розподілу коштів третього нефіксованого траншу у рамках виконання Угоди про фінансування програми «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом».

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов відзначив позитивні кроки щодо реформування системи технічного регулювання.

«Для успіху реформи важливо стати більше орієнтованими на сервіс і заручитися підтримкою бізнесу. Саме у співпраці із сумлінними українськими компаніями ми зможемо сформувати необхідні експертні осередки і забезпечити всебічну підтримку реформи. Ми відходимо від зайвого регулювання, яке було притаманне пост-радянській системі стандартизації, і впевнено прямуємо до більш відкритої, європейської моделі технічного регулювання», – підкреслив Максим Нефьодов.

Науково-технічна рада у сфері технічного регулювання є дорадчо-консультативним органом Мінекономрозвитку, який сприяє формуванню та реалізації державної політики у сфері технічного регулювання та забезпечення науково-технічного розвитку.

 

версія для друку