українська російська англійська
Інна Совсун: Система електронної подачі заяв на вступ працює - і це підтверджує статистика
13.07.2016 | 19:49
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

13 липня на брифінгу щодо подачі заяв на вступ до вищих навчальних закладів в електронній формі у Міністерстві освіти і науки оприлюднили статистику щодо електронної подачі заяв  абітурієнтами до вищих навчальних закладів.

Як повідомила Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун, станом на 15:00 третього дня подачі документів подано 165, 9 тисяч заяв в електронному вигляді, що більше ніж за аналогічний період минулого року.

«Сьогодні в електронній базі зафіксовано 269 тис. поданих заяв. З них більше половини – це заяви подані в електронному вигляді. Для порівняння, минулого року станом на кінець третього дня було подано 251 тис. заяв», -  зазначила Інна Совсун.

За словами заступника директора з розвитку ДП «Інфоресурс» Олексія Самойлова досвід останніх чотирьох років показує, що електронна форма виправдовує свою ефективність. З 2012 року кількість електронних заяв зросла з 15% до 39% у минулому році. Але в перші дні прийому заяв йде найбільше навантаження на систему, тому деякі абітурієнти можуть стикнутися з проблемою доступу до системи. Наразі ДП «Інфоресурс» вживає всіх можливих заходів для вирівнювання ситуації.

У будь-якому випадку електронна подача документів має значно більше плюсів, аніж паперова. Якщо згадати минулі роки, то характерною рисою перших днів вступної кампанії були величезні черги до приймальних комісій у кожному виші. Окрім того, абітурієнту ще потрібно було витратити гроші та час, щоб дістатися до приймальної комісії.

У Міністерстві впевнені, що протягом трьох-чотирьох днів ситуація стабілізується, і всі бажаючі зможуть вчасно подати свої документи в обрані університети та реалізувати своє конституційне право на освіту.

«У кожний наступний день подавати заяву буде легше, ніж в попередній, а ми будемо постійно працювати над тим, щоб взагалі прийшов час,  коли у будь-який день, починаючи з першого, не виникало б ніяких труднощів у поданні заяви», - пообіцяв директор департаменту вищої освіти Олег Шаров.

 

версія для друку