українська російська англійська
Прем`єр-міністр обговорив із керівництвом Міністерства енергетики США напрямки поглиблення співпраці в енергетичному секторі
13.07.2016 | 21:59
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман у середу провів зустріч із заступником Міністра енергетики США з міжнародних питань Джонатаном Елкіндом та заступником Міністра енергетики США з питань чистого вугілля та управління викидами Девідом Молером. Сторони обговорили напрямки поглиблення двосторонньої співпраці в енергетичному секторі, а також реформи, які проводить український Уряд в енергетиці.

Володимир Гройсман повідомив, що на сьогоднішньому засіданні Уряд затвердив концепцію створення Національного фонду енергоефективності.

Крім того, 1 липня Уряд затвердив план анбандлінгу НАК "Нафтогаз".

"Ми і далі будемо продовжувати реформу енергетичного сектору, оскільки це є надзвичайно важливим для нашої країни", - повідомив Прем`єр-міністр.

На порядку денному роботи Уряду також - демонополізація ринку, проведення розумної дерегуляції, стимулювання енергоефективності, питання атомної енергетики, теплової генерації, розвиток відновлюваної енергетики. У цих напрямках Україна відкрита до поглиблення співпраці, зазначив Володимир Гройсман.

Він нагадав, що прийняте Урядом рішення щодо запровадження ринкової ціни на газ стимулюватиме збільшення видобутку газу в Україні, енергоефективність і зменшення споживання.

"Я зацікавлений в тому, щоб створити абсолютно ринкові умови і щоб не залишити місця для будь-якої корупції у секторі енергетики взагалі", - підкреслив Голова Уряду. Разом з тим, це рішення зазнає значної критики популістів, зауважив він.

Володимир Гройсман також поінформував співрозмовника, що нещодавно Київський апеляційний господарський суд зняв арешт з рахунків компанії "Енергоатом".

Сторони обговорили співпрацю у напрямках підготовки до проходження опалювального сезону, питання забезпечення кібербезпеки, а також можливості підтримки з боку США програм енергоефективності в Україні. Американські фахівці висловили готовність поділитися досвідом із застосування технологій чистої енергетики та продовжувати співпрацю.

Заступник Міністра енергетики США з міжнародних питань Джонатан Елкінд підкреслив важливість забезпечення стійкості енергетичної системи та розробки середньострокових планів.

Він позитивно відзначив рішення щодо розблокування рахунків "Енергоатому", затвердження плану анбандлінгу НАК "Нафтогаз". Заступник Міністра енергетики США також зауважив важливість встановлення ринкової ціни на газ в Україні – "цей крок надзвичайно необхідний для подальшого прогресу".

"Ми з задоволенням відмічаємо позитивні кроки, які зроблені на шляху реформ, щоб створити засади до майбутнього розвитку", - зазначив заступник Міністра енергетики США Джонатан Елкінд.

 

версія для друку