українська російська англійська
Одещина стала першим в Україні регіоном, де стартував процес реалізації ЕСКО-механізму в бюджетній сфері
14.07.2016 | 11:54
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

У Савранському районі Одеської області 13 липня 2016 року оголошено перший в Україні тендер на закупівлю послуг з енергосервісу відразу для двох об’єктів: загальноосвітньої школи та навчально-виховного комплексу. "Завдяки енергосервісу у цих освітніх закладах буде впроваджено заходи з енергоефективності, не залучаючи бюджетні кошти", - прокоментував подію Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Голова також відзначив активність регіону у питаннях енергоефективності. "Ще тиждень тому ми проводили навчальні семінари з питань енергосервісу для керівників бюджетних установ Одещини, а сьогодні місцева влада вже оголошує тендер на закупівлю таких послуг", - підкреслив Сергій Савчук та додав, що таким чином Одещина стала першим в Україні регіоном, де стартував процес реалізації ЕСКО-механізму.

"Закликаю місцеві органи влади в інших регіонах брати приклад з Одещини. Запевняю, що Держенергоефективності готове надавати необхідні консультації та експертну допомогу щодо залучення ЕСКО-компаній до утеплення будівель бюджетної сфери", - наголосив Сергій Савчук.

Як зазначив керівник проекту з енергосервісу, заступник голови Савранської районної державної адміністрації Олександр Хапатнюковський, енергосервіс є один із найперспективніших шляхів вирішення проблем енергоефективності України і Савранського району зокрема. Тому, не дивлячись на відсутність практичного досвіду реалізації енергосервісних договорів в Україні, Савранський район вирішив стати тестовим майданчиком для апробації новітніх механізмів у сфері енергоефективності.

Оголошенню тендеру передувала тривала робота з підготовки тендерної документації і визначення базового рівня споживання паливно-енергетичних ресурсів у вищезазначених закладах. Варто зазначити, що перед початком роботи з енергосервісу в Савранському районі був проведений енергоаудит усієї бюджетної сфери, результати якого були також успішно використані для підготовки тендеру.

"Все, що залежало від нас як від держави на даному етапі, ми вже виконали. Тепер ми хочемо почути слово інвесторів з енергосервісних компаній, яких ще не багато на ринку, але вони існують і чекають на позитивні сигнали від держави", - додав Олександр Хапатнюковський.

З урахуванням законодавчих вимог визначення переможця тендеру має відбутися через місяць, а сам енергосервісний договір буде укладено до кінця серпня.   

 

версія для друку