українська російська англійська
Розвитком органічної продукції України зацікавилася Продовольча та сільськогосподарська організація ООН
14.07.2016 | 12:14
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Представники Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Мінагрополітики підписали Рамкову програму співробітництва для України. Угода діятиме протягом трьох років з 2016 по 2019. Згідно з підписаним документом, одним із пріоритетних напрямків співпраці визначено розвиток органічної продукції малими та середніми фермерами.

«Проекти ФАО вже зробили вагомий внесок у формуванні політики розвитку сільського господарства та сільських територій України. Такі проекти сприяють вдосконаленню системи якості і безпечності харчової продукції згідно зі стандартами ЄС», - прокоментував Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

У цілому ж Рамкова програма співробітництва охоплює кілька пріоритетних напрямків для розвитку сільського господарства та сільських територій України. Це розвиток бізнес-клімату в Україні, відкриття міжнародних ринків, земельна реформа та продовольча безпека.

«Важливо, щоб Україна не лише зберегла лідируючі позиції експортера сировинної аграрної продукції, але й поступово нарощувала свої обсяги продукції з більшою доданою вартістю», - підкреслив Міністр перед підписанням програми. Він додав, що положення документа багато в чому перегукуються із затвердженою стратегією Мінагрополітики «3+5».

Зі свого боку заступник Регіонального представника ФАО в Європі та Центральній Азії Раймунд Йєлє зазначив, що Україна має високий потенціал для виробництва агропродукції з більшою доданою вартістю. «Адаптація законодавства до міжнародних та європейських норм відіграватиме ключову роль у контексті доступу української продукції до міжнародних ринків», - підсумував Раймунд Йєлє.

Довідково

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) (англ. Food and Agriculture Organization, FAO) - міжнародна організація під патронатом ООН.

версія для друку