українська російська англійська
Геннадій Зубко: Українські вагонобудівники візьмуть участь в оновленні рухомого складу "Азербайджанських залізниць"
14.07.2016 | 14:39
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖКГ УКРАЇНИ

Україна і Азербайджан мають потенціал для поглиблення співробітництва в галузі вагонобудування. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в рамках 5-го засідання Ради Президентів Азербайджану і України.

За його словами, українські вагонобудівні підприємства готові взяти участь в оновленні та модернізації рухомого складу «Азербайджанських залізниць». «Це перспективний напрямок в контексті інтенсифікації залізничних перевезень після завершення будівництва в 2016-му залізничної колії «Баку-Тбілісі-Карс», а також з урахуванням перспектив залізничного сполучення з Іраном.

«Відкриття цього нового залізничного маршруту і його подальше продовження до Ірану відкриє Україні доступ до іранського ринку, а Азербайджану - до європейського», - підкреслив Геннадій Зубко.

За його словами, Україна готова забезпечити потреби нового коридору в якісному рухомому складі. «У нас є позитивний досвід такого співробітництва з Туркменістаном. Півроку тому ми домовилися з туркменською стороною щодо поставок 750 вагонів виробництва Крюківського заводу. Днями контракт був успішно завершений. Всі вагони поставлені замовнику», - підкреслив Геннадій Зубко.

Він також наголосив на перспективах українських підприємств з виробництва та глибокої модернізації вагонів для метрополітену та ескалаторів в двосторонній кооперації з Азербайджаном.

«Одним з найбільш важливих проектів співпраці між країнами в транспортній сфері є реалізація транзитних перевезень в рамках Транскаспійського транспортного маршруту, до якого 17 травня 2016-го приєдналася Україна. Цей проект збільшить обсяги перевезення вантажів і буде сприяти зміцненню статусу України і Азербайджану як важливих регіональних транзитних транспортних вузлів», - заявив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, що сьогодні, 14 липня 2016 року, Геннадій Зубко у складі офіційної делегації України на чолі з Президентом України Петром Порошенком перебуває у Азербайджанській Республіці.

 

версія для друку