українська російська англійська
Остап Семерак: Ратифікація Паризької угоди - чіткий сигнал для співпраці міжнародним організаціям та проектам технічної допомоги
14.07.2016 | 16:25
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Верховна Рада прийняла в цілому закон про ратифікацію Паризької угоди про зміну клімату. За відповідний закон сьогодні проголосували 279 народних депутатів. За словами Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, угода передбачає мобілізацію зусиль усіх країн у боротьбі зі зміною клімату.

«Ратифікація Паризької угоди засвідчить, що наша держава серйозно сприймає проблеми зміни клімату і готова діяти рішуче для її вирішення. Це буде сприяти формуванню позитивного міжнародного іміджу України і дасть чіткий сигнал для співпраці міжнародним організаціям та проектам технічної допомоги», - сказав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, представляючи у Верховній Раді законопроект про ратифікацію Паризької угоди.

Він також зауважив, що ратифікувавши Паризьку угоду, Україна отримає шанс використати її широкі можливості для модернізації економіки та стати на шлях низьковуглецевого розвитку.

«Україна має значний потенціал до скорочення викидів парникових газів, що є вагомою інвестиційною складовою для нас. І наш внесок у досягнення глобальної кліматичної мети, а це не перевищення зростання глобальної середньої температури значно нижче 2 градусів понад доіндустріальних рівнів, може і має бути відчутний для всього світу», - резюмував він.

Текст Паризької угоди був затверджений 12 грудня 2015 року в Парижі під час роботи 21-ї Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Механізми впровадження угоди будуть розроблені впродовж наступних чотирьох років та схвалені на першій сесії робочого органу Паризької угоди - Конференції сторін.

Розуміння надважливості проблеми зміни клімату для людства показала церемонія підписання Паризької угоди, де 175 країн поставили свої підписи під цим історичним документом у перший же день відкриття процедури підписання.

версія для друку