українська російська англійська
Громадські ради при Міненерговугілля та НКРЕКП обговорили питання щодо підвищення тарифів
14.07.2016 | 17:28
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Спільне засідання громадських рад при Міненерговугілля та НКРЕКП проведено сьогодні, 14 липня, у приміщенні Міненерговугілля під головуванням Семена Поташника та Василя Котка.

Участь у засіданні взяли заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелік, заступник Міністра – керівник апарату Дмитро Лабоженко, голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Олександр Светелік наголосив на пріоритетності інтересів споживача, а також зазначив, що з питань цін на енергоносії уся інформація відкрита. Він звернув увагу, що рішення окремих обласних рад щодо відмови від підвищення тарифів не розв’яже проблему, адже затрати галузі будуть покривати за рахунок інших споживачів. «Потрібне комплексне вирішення питання», - наголосив заступник Міністра. О.Светелік переконаний, що потрібно переходити до монетизації субсидіювання, щоб споживач сам розпоряджався коштами і мав стимул для економії. «Споживач повинен бути захищений», - підсумував він.

Дмитро Вовк поінформував присутніх про причини зростання тарифів. Насамперед, це необхідність модернізації інфраструктури, яка збудована в 90-х роках минулого століття, тому на сьогодні більшість мереж  зношені на 70%, а решта 30%  можуть прослужити не більше 10 років. Недоотримання коштів, на його думку, спричинить у недалекому майбутньому зростання кількості аварійних випадків та витрати коштів на ремонти.

«Наше завдання – проводити системну роз’яснювальну роботу серед населення», - наголосив Д.Вовк. Крім того, голова НКРЕКП зазначив про відкритість процесу формування тарифів, прагнення відмовитись від перехресного субсидіювання з метою створення рівних умов для споживачів, а також висловив сподівання на найскоріше прийняття в другому читанні проекту Закону про Національний регулятор.

Василь Котко наголосив, що енергетики завжди виступали за ліквідацію перехресного субсидіювання. Також звернув увагу на необхідність запровадження стимулів для економії енергоресурсів, дотримання принципу прозорості при формуванні тарифів, корегування їх залежно від коливання ціни на енергоносії на світовому ринку, монетизації субсидіювання. На його думку, виходом із ситуації стане також стимулююче тарифоутворення та лібералізований ринок.

Під час засідання виступили керівники та уповноважені представники енергетичних компаній, зокрема генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота, голова Ради ОРЕ Костянтин Запайщиков.

Ігор Сирота, зокрема, поінформував про прийняту Урядом Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року та наголосив, що в гідроенергетиці здійснено 60% модернізації. За його словами, при зростанні тарифів потрібно відстежувати, що йде в інвестиційну складову. Також розповів про заплановані проекти в гідроенергетиці та зазначив, що потрібні кошти для розвитку генерацій, що в кінцевому підсумку вплине і на тарифоутворення.

Думками щодо приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня та захисту прав споживачів поділилися Іван Плачков, С. Голікова  та інші учасники засідання.

За підсумками спільного засідання представники громадськості вирішили підготувати перелік пропозицій для розгляду НКРЕКП.

 

версія для друку