українська російська англійська
АМКУ розпочав фахове обговорення критеріїв надання держдопомоги в сфері захисту навколишнього природного середовища
15.07.2016 | 13:45
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

Відповідні критерії Антимонопольний комітет розробить до березня 2017 року, впевнена державний уповноважений Антимонопольного комітету України Анна Артеменко.

«До березня 2017 року Антимонопольний комітет має розробити акт Уряду, який встановлюватиме критерії допустимості державної допомоги для конкуренції, зокрема у сфері захисту навколишнього природного середовища. І ці критерії  на 80% пов’язані з енергетикою», — підкреслила Анна Артеменко 14 липня 2016 року на установчій зустрічі робочої групи з розроблення проекту нормативно-правового акту щодо визначення критеріїв допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на захист навколишнього природного середовища.

Представники Комітету презентували основні принципи і механізми системи моніторингу та контролю державної допомоги, яка наразі розбудовується в Україні на засадах прозорості та недискримінаційності.

Учасники засідання — представники Мінекології, Міненерговугілля та УСПП — дійшли згоди у необхідності реформування системи надання державної допомоги на захист навколишнього природного середовища у контексті реформування державної політики щодо кліматичних змін та виконання Україною вимог Паризької угоди щодо регулювання заходів зі зменшення викидів двоокису вуглецю з 2020 р. При цьому учасники також зауважили, що під час впровадження згаданих реформ слід узгодити державну енергетичну та екологічну стратегії, політику держави щодо підтримки суб'єктів господарювання.

Як і на інших зустрічах члени Робочої групи зазначили, що основною проблемою під час імплементації правил Європейського Союзу щодо надання державної допомоги суб’єктам господарювання стане відмінність систем законодавства і термінології в Україні та Європейському Союзі.

Учасники окреслили шляхи подальшої взаємодії та обміну інформацією з питань розроблення зазначеного проекту.

Формат робочої групи базується на принципах:

∙                відкритого доступу до участі;

∙                діалогу між органами державної влади та громадськістю;

∙                мінімальної «бюрократизації» процесу (напрацювання пропозицій буде здійснюватись переважно шляхом обміну думками в електронному вигляді, особисті зустрічі у разі необхідності).

Основна мета: «розумна» імплементація європейських acquis та врахування інтересів національних суб’єктів господарювання.

У засіданні робочої групи взяли участь представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Українського союзу промисловців та підприємців, юридичних компаній, громадських організацій, науковці, а також європейські експерти у галузі надання державної допомоги суб’єктам господарювання.

Нагадаємо, що 24 червня 2016 року проведено установчу зустріч робочої групи з формування критеріїв оцінки допустимості державної допомоги для забезпечення сприяння розвитку регіонів (підтримка інвестицій і операційна допомога) та суб’єктів малого і середнього підприємництва.

1 липня 2016 року відбулась установча зустріч робочої групи з визначення критеріїв допустимості державної допомоги на працевлаштування окремих категорій працівників, створення нових робочих місць та профільну підготовку працівників.

 

версія для друку