українська російська англійська
Степан Кубів обговорив із міжнародними експертами розробку в Україні комплексної моделі боротьби із хронічним вірусним гепатитом С (HCV)
15.07.2016 | 13:44
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

15 липня під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва відбулася зустріч заступника Міністра охорони здоров'я Романа Ілика та представників фармакологічної галузі США.

Перший віце-прем'єр-міністр України зауважив важливість системного підходу до заходів щодо подолання захворювання на гепатит С (HCV), запропонований американською стороною та рекомендований ВООЗ.

Нещодавно Парламент прийняв історичне рішення про спрощення процедури реєстрації ліків. Це має покращити конкуренцію на ринку препаратів. Водночас у медичній галузі ще дуже багато роботи. Система, яка 23 роки не реформувалася, потребує великої уваги та багато спільних зусиль Уряду, Парламенту та усіх органів влади, - відзначив Степан Кубів.

Роман Ілик підкреслив, що велика увага МОЗ наразі спрямована на побудову ефективної системи у цій царині та додав, що поточний проект розрахований на певний період, після чого можна буде побачити перші результати реформи.

Він додав, що розробка такої системи передбачає залучення кращих міжнародних практик та експертів для спільної роботи над реформою, у т.ч. з питання вдосконалення законодавства та встановлення прозорих та зрозумілих правил роботи фармринку, а також реформування системи захисту прав інтелектуальної власності, як загалом, так і у медичній галузі, зокрема.

Представники фармацевтичної галузі США відзначили свої розробки у сфері боротьби з гепатитом-С, онкологічними захворюваннями, СНІДом, у т.ч. у соціальних програмах допомоги хворим на ці захворювання.

Програма дій Уряду демонструє важливість реформування цієї галузі, і ми бачимо лідерство Кабінету Міністрів та Прем’єр-Міністра у формуванні правильної системи та нової філософії у медицині, - відзначив Грег Альтон, виконавчий Віце-президент комерційних та медичних питань у країнах Азії, Латинської Америки та Африки.

Довідково

Стратегія викорінення гепатиту С (HCV) передбачає кампанію з інформування про гепатит С, медичну допомогу хворим, загальне зміцнення системи охорони здоров'я на державному та регіональному рівнях, мінімізацію фінансових ризиків та труднощів хворих на гепатит С за рахунок раціонального фінансування заходів та використання інновацій для прискорення прогресу у засобах та методах лікування. Стратегія рекомендована ВООЗ та передбачає плани повного викорінення гепатиту С до 2030 року як серйозної загрози для здоров'я населення.

версія для друку