українська російська англійська
Володимир Гройсман: Наш Уряд готовий боротися за реформи, за Україну і за кожного громадянина
15.07.2016 | 15:02
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що час популізму в Україні пройшов, а його Уряд рішуче налаштований на продовження реформ у державі. Про це він сказав, виступаючи у Верховній Раді на «Годині запитань до Уряду» у п’ятницю.

«Є справжня позиція, є справжні лідери, є люди, які вірять у те, що говорять. Є лідери, які борються за країну, за її громадян. А є псевдолідери, які імітують боротьбу за Україну, які імітують боротьбу за українського громадянина заради єдиного – отримати 1, або 2, або 5 додаткових відсотків на виборах, і потім бути найбільшим розчаруванням для того ж українського народу. Час популізму минув, настав час відповідальної соціальної економічної політики. І наш Уряд готовий боротися за реформи, готовий боротися за Україну і за кожного рядового громадянина», - підкреслив Володимир Гройсман.

Володимир Гройсман розкритикував українських політиків-популістів, які наполягають на тому, що Уряд не повинен встановлювати ринкову ціну на газ для населення. «Ви знаєте, що одна лідер однієї політичної сили говорить про те, що український газ коштує 20 доларів, що є повною нісенітницею…», - сказав він і навів текст меморандуму з Міжнародним валютним фондом, підписаного Юлією Тимошенко у якості прем’єр-міністра 31 жовтня 2008 року.

«Хочу сказати вам з цієї трибуни: по сьогодні я не підписав жодного меморандуму, шановні колеги, жодного. А ось є підписи, зокрема прем’єр-міністра України Юлії Володимирівни Тимошенко. Ось він підписаний», - Володимир Гройсман показав документ і зачитав 17 пункт тексту Меморандуму. «Для того, щоб забезпечити тривалу базу для продовження здорового фінансування, а також впорядкувати фінансові відносини НАК «Нафтогазу»  з бюджетом до кінця 2011 року, ми, Уряд, зрівняємо ціни на газ внутрішнього видобутку та ціни на імпортований газ», - закінчив цитату Володимир Гройсман і сказав, що саме цим зараз займається його Уряд.

«Але, якби це було зроблено в 2008 році, сьогодні Україна була б уже енергоефективною, не було б схем Онищенка і я думаю, що у багатьох, в тому числі присутніх або хто був присутній у цій залі, не було б надсучасних літаків, яхт, кораблів і всього іншого», - наголосив він.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд захистить вразливі верстви населення України за рахунок адресних безповоротних субсидій. При цьому він зачитав пункт 18 із Меморандуму з МВФ, підписаного Юлією Тимошенко, де йдеться про те, що встановлення тарифів повинно бути деполітизоване. «Це я до закликів міським радам приймати рішення про зупинку перерахунку тарифів», - сказав Володимир Гройсман.

 

 

версія для друку