українська російська англійська
Запровадження демократичного цивільного контролю над секторами безпеки і оборони під час воєнних дій – можливе і необхідне, – Ігор Долгов
15.07.2016 | 15:15
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

На цьому сьогодні, 15 липня, наголосив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов у Верховній Раді України під час міжнародної конференції «Національні моделі демократичного контролю над сектором безпеки і оборони».

У заході також взяли участь заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, народні депутати України, дипломати, представники ОБСЄ, громадських організацій тощо.

«Різні форми демократичного цивільного контролю над сектором безпеки і оборони є дуже важливими і унікальними в Україні. Громадянське суспільство, рух добровольців, підтримка армії – все це не запроваджено штучно, а народжено самим життям. Цей досвід заслуговує не тільки, щоб його фіксували, а й впроваджували у практику демократичного цивільного контролю у світі», – зазначив Ігор Долгов.

Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції підкреслив, що можливість контролювати Збройні Сили, Уряд чи Парламент сама по собі не дозволить досягти бажаного ефекту.

«У країні необхідно виховувати громадян, активних в усіх сферах життя: і на виборах, коли вони віддадуть свій голос за уподобану політичну силу, і у Збройних Силах, коли служитимуть у них, вони не мовчатимуть про негаразди, а сміливо говоритимуть про це. Збройні Сили – це частина суспільства, це громадяни, які служать сьогодні у нашому війську», – наголосив Ігор Долгов.

На думку Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, ґрунтовні реформи сектору безпеки необхідні для майбутнього України.

«Нагальність реформ у безпековому секторі засвідчена в наших пріоритетах – інтеграції в НАТО та ЄС. За допомогою міжнародних партнерів ми намагаємося реформувати Збройні Сили України, натомість, спротив агресії  Росії щодо України лежить в політико-дипломатичній площині. Демократичний цивільний контроль оборонного сектору – це політичний стандарт, одна з умов членства в НАТО. Кодекс поведінки ОБСЄ дає змогу встановити демократичний політичний контроль над оборонним і безпековим секторами, і ефективність цього – на часі, – наголосила вона.

 

 

версія для друку