українська російська англійська
Геннадій Зубко: За розрахунками у заходи з енергоефективності щорічно потрібно вкладати 3-5 млрд грн
15.07.2016 | 16:06
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Український ринок енергоефективності ми оцінюємо приблизно у EUR35-40 млрд. Це питання модернізації житлового сектору, соціальних об'єктів та теплопостачальних організацій. У цих трьох напрямках потрібно впроваджувати енергоефективність. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За його словами, в Україні сьогодні налічується близько 100 тис. багатоповерхівок, а модернізації підлягають 75-80 тис. І ще приблизно 7 млн домогосподарств, які проживають в індивідуальних будинках як в містах, так і в сільській місцевості.

 «Близько двох третин витрат на термомодернізацію, або близько EUR25 млрд, стосуються житлового сектору. Ми розраховували, що щорічно потрібно вкладати 3-5 млрд грн мінімум у заходи з енергоефективності для того, щоб активно просуватися. Потрібно запустити цей ринок, щоб мати ефект у перші три роки», - наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, починати потрібно з обліку. «Це установка лічильників і індивідуальних теплових пунктів, які регулюють обсяги споживання. Це відразу дає ефект до 20-23% економії», - підкреслив Геннадій Зубко.

Він зазначив, що практично усі використовувані у сучасному будівництві в Україні матеріали відповідають основним стандартам енергоефективності. «Але нам дуже заважає відсутність закону про енергоефективність будівель, тому що саме в ньому прописано, що таке енергоаудит та енергетична характеристика будівель. Ми змушені навіть з ДБН виключати термінологію, якої немає в законодавстві. Думаю, що після прийняття законодавства ми будемо додатково посилювати наші ДБН», - підкреслив Геннадій Зубко.

 

версія для друку