українська російська англійська
У Києві пройшов черговий семінар з міжнародного гуманітарного права за участю командирів частин і військових юристів
15.07.2016 | 19:26
Міністерство оборони України

У Києві, на виконання Плану співробітництва Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні зі Збройними Силами України на 2016-й рік, пройшов черговий семінар з міжнародного гуманітарного права.

Семінар мав на меті надати командирам частин і військовим юристам ґрунтовних консультацій з питань виконання норм гуманітарного міжнародного права під час ведення бойових дій та проведення юристами підготовчих занять за тією ж тематикою з особовим складом військових колективів. У заході брали участь офіцери Департаментів та Управлінь Міністерства оборони, а від Міжнародного Комітету Червоного Хреста – його регіональні делегати – Ендрю Карсуел, Майк Пімбл та Ігор Лимаренко.

Одне з головних завдань заходу – нагадати командирам основи вимог міжнародного гуманітарного права при прийнятті рішень на ведення бойових дій та організацію відносин із місцевим населенням. Ігор Лимаренко у своєму виступі перед учасниками підкреслив, що критеріями оцінки правильного рішення будуть збережені життя мирного населення та незруйнована інфраструктура життєзабезпечення людей.

Для закріплення навчально-консультативного матеріалу учасники семінару аналізували навчальні та реальні ситуації, визначали законність прийнятих командиром рішень.

Наступним етапом виконання Плану співробітництва стане серія аналогічних семінарів у з’єднаннях та частинах ЗС України.

 

версія для друку