українська російська англійська
Впродовж минулого тижня в Україні виникло понад 1100 пожеж у природних екосистемах, - ДСНС
18.07.2016 | 15:37
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

У зв'язку із значним підвищенням температури повітря в Україні минулого тижня у більшості областей держави переважав найвищий (5 клас) пожежної небезпеки. Таким чином зросла загроза виникнення пожеж у природних екосистемах (лісових масивах, на торфовищах, сільгоспугіддях, відкритій місцевості). Лише впродовж 11-17 липня кількість такого роду загорань зросла у два рази, а їх площа у 4 рази. Було зафіксовано 1158 пожеж у природних екосистемах на загальній площі майже 1200 га. Про це повідомив під час брифінгу директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимир Демчук.

“На території зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, де 16 липня поблизу села Буряківка виникла пожежа, на даний час не зафіксовано відкритого вогню. Пожежу локалізовано. Спостерігається тління лісової підстилки окремими осередками на площі до 6 гектарів. Загрози розповсюдження немає. До ліквідації пожежі залучено від ДСНС 18 одиниць техніки та близько 100 чоловік особового складу. У зв’язку із погіршенням погодних умов авіація наразі не залучається. До кінця 18 липня планується повна ліквідація пожежі”, - зазначив Володимир Демчук.

Крім того, на даний час тривають роботи щодо гасіння пожежі в Новоайдарському лісництві Луганської області. Загорання локалізовано на площі 49 га. Гасіння ускладнено близькістю до лінії розмежування, мінними полями, високою температурою повітря та сильним вітром.

Основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах є випалювання сухої рослинності, недотримання громадянами правил пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах і на торфовищах, порушення правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт. Тож  директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимир Демчук вкотре звернувся до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів і на відкритих територіях. Не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках. Адже масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки, як для навколишнього середовища, так і для людей.

 

 

версія для друку