українська російська англійська
Євген Нищук взяв участь у загальнонаціональній Прощі за мир та єдність України
18.07.2016 | 16:34
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук в рамках робочої поїздки до Тернопільської області долучився до  загальнонаціональної Прощі за мир та єдність України, яка 16-17 липня  відбувалася в одній з найбільших святинь України, у Марійському  духовному  центрі  в с. Зарваниця Теребовлянського  району.

Євген Нищук зазначив на важливості присутності на Прощі представників громад зі Сходу України, адже саме таким чином налагоджується діалог всередині країни.

«Я зворушений тим станом єднання, який ми бачимо тут, коли у спільній молитві об’єднуються так багато людей – літні, діти, матері та вдови тих Героїв, що віддали життя в боротьбі за Україну на сході нашої країни. Тут є багато нашого воїнства, що і сьогодні захищає цілісність нашої землі, – сказав Міністр. - Це відчуття дає мені розуміння і утвердження в тому, що ми не зійдемо з вірного шляху боротьби за справедливість, за свою віру, державу, за український народ».

Також до Прощі долучився глава польського католицького Єпископату, Познанський Архієпископ і Митрополит Станіслав Ґондецкі, владика Вільгельм з Австрії, правлячий єпископ дієцезії Граца та владика Леон Дубравський, єпископ Кам'янець-Подільської дієцезії  УГКЦ. Станіслав Ґондецкі підкреслив на потребі думати про майбутнє і будувати його на позитивних засадах та взаєморозумінні. «Ми – поляки і українці – є братами. Першочерговим у цьому братерстві є єдність віри, яку ми прийняли практично одночасно. Цього року ми святкували 1050-ту річницю хрещення Польщі, а ви нещодавно святкували 1025-ту річницю хрещення Русі. І це братство не стосується тільки минувшини, воно стосується теперішнього і майбуття», - наголосив Ґондецкі.

А патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) додав:«Ми разом хочемо вести наші народи дорогою примирення, бо це є та дорога, якою можуть і повинні іти християни Європи у ІІІ тисячолітті».

У свою чергу Євген Нищук підкреслив важливість присутності у зібранні високого міжнародного представництва – надто у контексті історичної парадигми.

Цього року програма Прощі була присвячена до року Милосердя, включала в себе зустріч  з молоддю, Хресну  ходу, духовний концерт та Святу Літургію, яку відвідало, за попередніми даними, понад 25 тис. паломників.

 

версія для друку