українська російська англійська
На Полтавщині більше 7000 гектарів земель передадуть у власність учасникам АТО
19.07.2016 | 12:25
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

У Полтавській області з моменту запровадження ініціативи про забезпечення землею до територіальних органів Держгеокадастру та органів місцевого самоврядування учасники АТО подали 8336 заяв на отримання земельних ділянок. Військовим надали 4632 дозволи на розробку землевпорядної документації для відведення земель загальною площею 7024,33 гектара. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду.

Безпосередньо до територіальних органів Держгеокадастру Полтавщини подали заяви  4168 учасників АТО. З них 3156 отримали дозволи на розробку проектів землеустрою на ділянки загальною площею 5225,67 гектара.

Із земель державної власності учасники АТО отримають ділянки здебільшого для ведення особистого селянського господарства. Під ці потреби 2957 військовим передадуть землі площею 5538,71 га (94% від виданих дозволів). Ще 199 ділянок площею 23,64 га призначені для ведення садівництва. Вже завершили процедуру оформлення землі у власність 257 військовослужбовців.

Рівно така ж кількість учасників АТО (4168) звернулись за отриманням землі до органів місцевого самоврядування. Частині заявників – 1476 військовим – вже надали дозволи на розробку проектів землеустрою. Військовослужбовці отримають у розпорядження із земель комунальної власності ділянки площею 1461,9  гектара. Інші заяви розглядаються.

Землі, виділені з числа муніципальних, призначені для ведення особистого селянського господарства (853 ділянки, або 58 % від виданих дозволів), для будівництва та обслуговування житлових будинків  та господарських споруд (453 ділянки, або 31% дозволів), для ведення садівництва (169 ділянок, або 11% дозволів).  Один військовий отримає землю для дачного будівництва.

Землевпорядники Полтавщини зарезервували для потреб учасників АТО, які виявлять бажання отримати ділянки на території регіону, більше 5,0 тис. га земель. Військові можуть ознайомитись із матеріалами про вільні ділянки у відкритому доступі  на сайті  Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

 

версія для друку