українська російська англійська
Наталія Севостьянова перевірила умови утримання підозрюваних у Лук’янівському СІЗО в Києві
19.07.2016 | 15:44
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Громадяни, які очікують вироку, так само як і ув’язнені за злочини, не повинні утримуватися в приміщеннях без нормальної вентиляції з несправною каналізацією, стіни яких роз’їдає грибок. Про це сьогодні під час візиту до Лук’янівського СІЗО в Києві для перевірки умов перебування громадян в даному закладі повідомила Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.

«Багатьом з цих будівель більше 100 років. Найстаріша була побудована у 1863 році. Ми подивилися на камери, в яких утримують людей. Усі ми бачили плісняву на стінах, каналізацію, яка майже не працює. У таких умовах живуть люди, які лише очікують вирок суду. Нині в СІЗО перебуває 2058 осіб. Наша основна мета сьогодні показати реальну ситуацію, як люди в Києві, в серці України чекають вироку суду», - зазначила Наталія Севостьянова.

За її словами, на жаль, все ще не реформовано судову систему, тож не рідко трапляються випадки, коли нашим громадянам доводиться очікувати вироку в таких умовах роками.

«На сьогодні на території СІЗО перебуває 24 особи, які вже більше 4 років чекають судового рішення», - заявила заступник Міністра юстиції.

Вона також нагадала, що в Україні стартувала пенітенціарна реформа, яка має змінити ситуацію.

«Зараз проходять конкурси на ключові посади в новій структурі, яка прийде на зміну ліквідованій пенітенціарній службі. Замість неї в Міністерстві юстиції буде створено 3 нових департаменти. Ми будуємо нову систему служб пробації, яка безпосередньо спрямована на те, щоб запобігати вчиненню повторних злочинів. Вона допоможе людям, які потрапляють до цієї системи, повернутися до суспільства і повноцінно продовжити життя», - зазначила вона.

За її словами, нині держава не має коштів, щоб в один день побудувати нову тюремну систему, тому було обрано альтернативний шлях.

«Ми шукаємо механізми, які використовували в інших країнах, коли, застосовуючи механізм державного приватного партнерства, будувалася нова установа за межами міста, а після інвестор отримував старий об’єкт, який міг використовувати за власним бажанням», - поінформувала присутніх заступник Міністра юстиції.

Вона також повідомила, що до Мін'юсту вже зверталися представники потенційних інвесторів.

Радник Міністра юстиції, народний депутат Андрій Помазанов у свою чергу заявив: «На базі Парламенту було створено робочу групу, яка нині розробляє з експертами та громадськими активістами нове законодавство, яке дасть можливість нам будувати якісні нові корпуси для СІЗО та виправних  колоній».

 

 

версія для друку