українська російська англійська
Участь у державній житловій програмі – не тільки вирішення соціальної потреби, а й поштовх до розвитку її учасників
19.07.2016 | 16:14
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проводить широкомасштабну роботу в рамках удосконалення державної житлової політики та розробки нових напрямків її реалізації.

Про це сказала директор департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону Наталія Козловська під час відео-конференції з обміну досвідом щодо реалізації житлових програм, яка відбулася 19 липня в Посольстві США в Україні з представниками Служби міжнародних інновацій та філантропії Міністерства житла та розвитку міст США.

«Для нас важливо вивчити питання яким чином будувати підходи щодо встановлення умов участі громадян в соціальних програмах з забезпечення житлом, які верстви населення найбільш доцільно залучати до тих чи інших напрямків їх реалізації з метою не лише вирішення питання забезпечення житлом, а і стимулювання щодо соціального розвитку таких громадян. Саме тому, реалізуючи державні житлові програми, ми враховуємо досвід розвинених країн та намагаємось побудувати ефективні моделі, в тому числі і в питанні забезпечення житлом соціально незахищених верств населення. У вирішенні цих питань Україні допоможе успішний досвід США, де, зокрема, досить розвинена система іпотечного кредитування», - розповіла Наталія Козловська.

Учасники відео-конференції, зокрема, обговорили питання існування серед іпотечних програм у США пільгових програм для окремих верств населення.

«Нас цікавить які саме федеральні або регіональні подібні програми працюють в США та на які категорії громадян вони розраховані, хто є їх виконавцем та джерела їх фінансування. Ну і звичайно – які соціальні та економічні результати їх реалізації», - зазначила директор департаменту.

У свою чергу перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний розповів про існуючі в Україні державні житлові програми, результати їх реалізації та проблемні питання, що виникають в процесі.

«Зараз Мінрегіон вивчає питання, які механізми будуть найбільш ефективними – кредитування, субсидування тощо. Крім того, вже розроблений проект Закону «Про орендне житло», прийняття якого реалізує на практиці будівництво орендного житлового фонду, як комунального так і державного», - додала Наталія Козловська.

 

версія для друку