українська російська англійська
НКРЕКП провела нараду з питань підвищення енергоефективності роботи електромереж та зменшення втрат в розподільчих мережах 6(10) кВ шляхом переходу на 20 кВ
19.07.2016 | 17:10
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

18 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, провела нараду з питань підвищення енергоефективності роботи електричних мереж та зменшення втрат в розподільчих мережах 6(10) кВ шляхом переходу на більш високий клас напруги 20 кВ зі зміною конфігурації мережі та концептуальних підходів до автоматизації розподільчої мережі і систем обліку електричної енергії.

У нараді взяли участь представники Міненерговугілля, ДП «НЕК «Укренерго», Держенергонагляду, Держенергоефективності, науковці НТУУ «КПІ», представники ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії. Також на нараді виступили представники вітчизняних підприємств виробників електрообладнання.

Рішеннями наради серед іншого було визначено:

1. Визнати, що перехід на клас напруги 20 кВ зі зміною конфігурації та автоматизація розподільної мережі – необхідний та пріоритетний крок для підвищення ефективності роботи мережі, зменшення втрат, забезпечення SAIDI і SAIFI.

2. Створити при НКРЕКП за участі Міненерговугілля та представників галузі три робочі групи з питань:

а) нормативна документація, напрацювання схемних рішень, вимоги до обладнання 20 кВ (керівником визначити Огньова А.В., заступником - Чеха С.М.).

б) концепція автоматизації розподільної мережі (телемеханізація, телеуправління, РЗА) (керівником визначити Огньова А.В., заступником - Поповича В.І.).

в) концепція систем обліку та питання стимулювання абонентів до переходу на 20 кВ (керівником визначити Сушка К.М., заступником - Поповича В.І.).

Термін: до 25.07.2016

3. Учасникам наради подати пропозиції щодо участі у робочих групах (до 25.07.2016, на електронну адресу sushko@nerc.gov.ua ) разом з конкретними пропозиціями щодо:

а) нормативної документації (до 25.07.2016 на електронну адресу ognev@nerc.gov.ua );

б) схемних рішень та технічних вимог по обладнанню (до 25.07.2016 на електронну адресу ognev@nerc.gov.ua );

в) концепції автоматизації розподільної мережі (до 25.07.2016 на електронну адресу ognev@nerc.gov.ua );

г) концепції систем обліку та щодо стимулювання абонентів до переходу на 20 кВ, зокрема віднесення ступеня напруги 20 кВ до 1 класу споживачів (до 25.07.2016 електронну адресу sushko@nerc.gov.ua ).

 

версія для друку