українська російська англійська
Андрій Рева: За популізм доводиться дорого платити – ми ледь не втратили країну
19.07.2016 | 17:15
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Зустріч Прем’єр–міністра з міськими головами усієї країни охопила проблематику й тематику, що її задали безпосередньо голови міст у рамках Асоціації міст України, і стосувалась вона комплексу злободенних питань. Зокрема, мова йшла про тарифну політику і пов’язане з нею питання соціального захисту; про забезпечення пільг, оскільки законодавство України надає право на пільги певним категоріям осіб, у той же час державний бюджет їх не відшкодовує. Також говорилось і про проблеми, пов’язані з подальшою долею існування професійно-технічних училищ та професійно-технічної освіти загалом, і про пошук виходу шляхів із цієї критичної для цього освітнього напрямку ситуації. Не оминули й питання розподілу коштів Фонду регіонального розвитку і тощо.

Загалом озвучувався увесь набір питань, що сьогодні хвилює органи місцевого самоврядування. Відбулась серйозна предметна розмова, але з повним взаєморозумінням. Відповіді на поставлені запитання, давав і Прем’єр–міністр Володимир Гройсман, й урядовці. Прикметно, що окрім запитань і озвучених проблем, міські голови відразу пропонувались шляхи їх вирішення.

 Однією із тем, що народилась останніми днями, була щодо рішень сесій декотрих міськрад про встановлення мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

„Популізм – це хороша річ, але за неї дорого доводиться платити. Через ці газові „ігри” ми ледь не втратили країну, - заявив перед міськими головами Міністр соціальної політики Андрій Рева. – Хто забув, нагадаю, що в 1997 році, коли була підписана угода про базування чорноморського флоту, була встановлена й плата за те, що він 20 років перебуватиме в Україні. Вони нам нічого не платили, лише списували борг по газу, що утворився на той момент. А ми розташували в себе військову базу іноземної країни. Потім після підписання „найкращого в світі” контракту, за безплатну картку від «Газпрому» Янукович продовжив перебування, по суті, іноземного військового формування, ще на 25 років. Відповідно до харківських угод. І закінчилось це агресією, окупацією Криму і військовими діями на Сході України.

 З іншого боку, вся наша олігархія наростила свій „жирок” на газовій трубі. Уся корупція звідти вийшла. Тому треба в цьому процесі поставити крапку. Якщо все й надалі продовжуватиметься за тією схемою, що пропонують декотрі – „регулювати”, „стримувати” й т.д., то ми втратимо країну. Тому такого більше не буде, і панацея – єдина ціна на газ. А ви повинні думати про те, як подбати про людей. Головна проблема – це те, що наша система соціального захисту, сьогодні, на жаль, працює незадовільно. І основний показник цього те, що вона від регіону до регіону має різні характеристики й параметри. Якщо в одних областях працює нормально, то є регіони, де, наприклад, субсидії на зимовий період призначалися аж у квітні, тобто в кінці опалювального сезону, хоча повинні були бути визначеними ще в жовтні. Просто там технічно погано все оснащено. Тому ми зараз і започаткували пілотний проект п’яти «прозорих» офісів у найкрупніших містах (Львів, Київ, Одеса, Харків, Дніпро), аби відпрацювати й розповсюдити модель для всієї України. І вже є зацікавленість і запит від міських голів інших міст України”.

Учасники наради домовились про систематичність зустрічей, співпрацю, що дасть швидший і відчутніший результат.

 

версія для друку