українська російська англійська
Проект ЄС Twinning UA/49 допомагає гармонізувати конкурентне законодавство з європейськими стандартами
19.07.2016 | 17:23
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

З 1 липня 2016 розпочалась реалізація Проекту Європейського Союзу Twinning UA/49 «Підтримка інституційної спроможності Антимонопольного комітету України з проведення досліджень ринків та ефективності застосування конкурентного законодавства з метою наближення до стандартів ЄС».

Реалізація Проекту відбувається за підтримки конкурентних відомств країн-членів ЄС (Німеччини та Литви) за 5 основними напрямами (компонентами):

1. Адаптація конкурентного законодавства до стандартів ЄС;

2. Узгодження процесу контролю за концентраціями із стандартами ЄС;

3. Удосконалення Комітетом правозастосування конкурентного законодавства;

4. Здійснення дослідження ринків у обраних секторах та розвиток адвокатування конкуренції;

5. Посилення інституційних можливостей Комітету з метою імплементації реформ конкурентної політики.

Постійним радником проекту Twinning є Вольфган Якобі (Mr. Wolfgang Jakobi), економіст Четвертого управління конкурентного відомства Німеччини (Вundeskartellamt).

Проект допоможе Україні гармонізувати правозастосування та адвокатування конкуренції зі стандартами ЄС через тісну співпрацю національного конкурентного відомства з відповідними відомствами країн-членів ЄС.

Основними цілями Проекту є:

∙ подальше наближення національного законодавства в галузі конкуренції до стандартів ЄС відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;

∙ зміцнення інституційного потенціалу Антимонопольного комітету України з метою ефективності правозастосування конкурентного законодавства та здійснення досліджень ринків для сприяння конкуренції у важливих секторах національної економіки.

Проект триватиме до 1 лютого 2019 року (32 місяці).

Додатково

Інструмент Twinning був започаткований Європейською Комісією у 1998 році в контексті підготовки до розширення Європейського Союзу з метою цільової адміністративної співпраці на допомогу країнам-кандидатам у посиленні їхньої адміністративної і судової спроможності впроваджувати законодавства ЄС в якості майбутніх країн-членів.

Twinning продовжує відігравати важливу роль у контексті інституційного розвитку нових країн-членів під егідою перехідного інструменту і залишається головним інструментом інституційного розвитку країн-кандидатів.

 

версія для друку