українська російська англійська
Інна Совсун: 1878 абітурієнтів візьмуть участь у єдиному тесті до магістратури на спеціальність «Право» на основі бакалаврату
20.07.2016 | 14:24
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

У цьому році Міністерство освіти і науки України вперше запроваджує експеримент  із вступу до магістратури на спеціальність «Право» по технології ЗНО.

«Участь в єдиному тесті, який пройде 23 липня, візьмуть 1 тис. 878 абітурієнтів», - розповіла Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час прес-конференції «Вступна кампанія-2016: екватор», що відбулася 20 липня в Міністерстві.

Як повідомлялося раніше, в експерименті беруть участь дев’ять вищих навчальних закладів.

При вступі на магістратуру діє загальне правило та абітурієнт, що бере участь в експерименті, також може подати до 15 заяв на 5 спеціальностей. Від абітурієнтів, що беруть участь в експерименті та вступають до магістратури на спеціальність «Право» зареєстровано більше 3 тис. заяв.

За словами Інни Совсун, у майбутньому планується поширити досвід проведення єдиного тесту з «Права» на більшу кількість університетів та програм.

«Вступ до магістратури – одне із чутливих питань, а завдяки єдиному тесту цей процес буде прозорим», - додала Перший заступник Міністра.

Слід зазначити, що іспит на магістратуру за спеціальністю  «Право» складатиметься з блоків – «Право» і «Англійська мова». Тест з права містить блок з юридичних дисциплін та загальних правничих компетентностей. Тест з англійської мови можуть не складати ті вступники, які вивчали іншу іноземну мову під час навчання на бакалавраті і не виявили бажання складати англійську мову в порядку експерименту. Ці вступники складають іноземну мову у ВНЗ.

Довідково

Перелік вишів, що беруть участь в експерименті:

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка;

Львівський національний університет України;

Міжнародний університет розвитку людини «Україна»;

Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут»;

Національний університет «Києво-Могилянська академія»;

Національний університет «Одеська юридична академія»;

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого,

Одеський національний морський університет,

Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича.

 

версія для друку