українська російська англійська
Міністерство в своїй діяльності буде робити акценти на громадах, які потребують допомоги у питаннях забезпечення доступу до необхідних послуг переселенцям, - Георгій Тука.
21.07.2016 | 11:47
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ УКРАЇНИ

20 липня 2016 року Агентство ООН у справах біженців зібрало на Форумі солідарності у Маріуполі  майже сотню небайдужих до проблем переселенців людей – представників центральної та місцевої влади, експертів та науковців з Австрії, Греції, Данії, Канади, Польщі, Естонії, Німеччини, Норвегії, Японії, Швейцарії, Нідерландів, представників релігійних організацій, благодійних фондів, громадських об’єднань, міжнародних партнерів України. Серед останніх: представники Світового банку, делегація ЄС, ПРООН, Ради Європи, Європейської Комісії, Міжнародного комітету Червоного Хреста та, безпосередньо, самі внутрішньо переміщені особи.

Маріуполь, як і безліч міст Східної України прийняв велику кількість переселенців  із зони конфлікту, сьогодні їх тут - понад сто тисяч. Цей досвід є унікальним прикладом підтримки внутрішньо переміщених громадян України  і самоорганізації мешканців міста. Форум «Міста солідарності», який невдовзі розширятиме географію це, перш за все, данина поваги гідному прикладу справжньої солідарності і відваги.

«Це місто з власного досвіду знає, що таке війна, безвладдя і беззаконня, - нагадав під час виступу заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука. -  Маріуполь знає, яким тривалим і непростим є шлях повернення до миру, до миру всередині суспільства,  серед різних категорій мешканців. Ніхто з нас – ні  політики,  ні військовослужбовці,  ні звичайні мешканці – ніхто не був готовий до такого розвитку подій в Україні. Але Маріуполь, як одна велика  родина, знайшов в собі сили після обстрілів і руйнувань відновити пошкоджені будинки, поновити життєдіяльність об’єктів інфраструктури. Сьогодні перед кожним таким містом стоять серйозні виклики у зв’язку з великою кількістю переселенців, яких вони приймають, в кожному місті потрібно налагодити процес отримання усіх життєво необхідних послуг людьми, які втратили свої домівки через бойові дії на Сході України. Тому Міністерство з питань тимчасово окупованих територій на внутрішньо переміщених осіб в своїй діяльності буде робити акценти на регіонах, які передусім потребують такої допомоги», - зазначив він.

Дипломатична та міжнародна спільнота, громадські організації, представники бізнес кіл, науки та медіа стали свідками підписання Рамкової угоди співпраці між Агентством ООН у справах біженців та адміністрацією міста Маріуполь  щодо цілей та напрямків у сфері захисту прав переселенців.

Під час пленарного засідання в рамках Форуму обговорювалися питання соціальної інтеграції: освіти, працевлаштування, бізнесу, облаштування житла та захисту охорони здоров’я внутрішньо переміщених осіб.

Всеукраїнська ініціатива «Міста солідарності» надалі відзначить міста України з найкращими практиками в частині захисту прав переселенців та показників їхньої реінтеграції.

 

версія для друку