українська російська англійська
Володимир Гройсман: Інвестиції місцевої влади в модернізацію енергетичної системи дозволять зробити енергоефективними міста за декілька років
21.07.2016 | 14:24
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Місцеві ради можуть інвестувати кошти бюджетів в модернізацію енергетичної системи, це дозволить за декілька років досягнути енергоефективності у містах України, замість того, щоб приймати звернення щодо недопущення підвищення тарифів, що не мають юридичної основи. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на семінарі для регіональних ЗМІ з питань енергоефективності та тарифної політики Уряду у четвер.

Коментуючи ухвалення місцевими радами звернень щодо недопущення підвищення тарифів на газ, Прем’єр-міністр зауважив, що це є радше декларацією, що не має юридичної основи, оскільки розрахунки щодо тарифів на житлово-комунальні послуги формуються на місцях.

"Комунальне підприємство робить розрахунки з власних тарифів і передає їх в Київ на перевірку і затвердження. Хто є власником комунального підприємства? Власником є територіальна громада. А хто управляє? Міська рада. То навіщо міська рада сама приймає рішення зупинити підвищення тарифів у своєму ж підприємстві? Достатньо сказати своєму ж керівнику, що не давайте ніяких розрахунків, зробіть збитковий тариф і ми вам з міського бюджету це компенсуємо як різницю тарифів", - зазначив Володимир Гройсман.

Разом з тим Голова Уряду зауважив, що така політика буде неефективною. "Я проти такого підходу, тому що цей підхід - на проїдання. Я за те, щоб був ринковий тариф, щоб кожен, хто потребує захисту, був захищеним", - зауважив він.

Володимир Гройсман наголосив, що місцеві бюджети отримали додаткові мільйони і мільярди завдяки розпочатій фінансовій децентралізації. "Треба їх інвестувати і за 2-3 роки [міста] стануть енергоефективними", - заявив Прем’єр-міністр.

Голова Уряду навів приклад Київради, яка встановила мораторій на тарифи на тепло до 1 жовтня. Разом з тим опалювальний сезон починається лише 15 жовтня.

"Мова йде про те, що це популістичний крок. Є політикани, які закликають міські ради приймати рішення. Воно їм треба не для того, щоб захистити, а для того, щоб зробити інформаційну кампанію проти тарифів", - зазначив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр наголосив, що популізм – це ворог країни, а Україна потребує справжнього чесного лідерства. "Час популізму минув, бо популізм нас знищує, забирає роботу, незалежність, можливість бути вільними. Зараз час відповідальної політики, відповідальних рішень, можливо, непопулярних. Але у кінці цього має бути успіх, от на цей успіх наш Уряд і орієнтується", - підкреслив Володимир Гройсман.

 

версія для друку