українська російська англійська
Остап Семерак: Ратифікація Паризької угоди - це вибір України на користь відновлюваної енергетики
22.07.2016 | 11:16
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Ратифікувавши Паризьку угоду, Україна у першу чергу отримала хорошу можливість для розвитку сектору відновлюваної енергетики. Про це під час зустрічі з представниками Української асоціацій відновлюваної енергетики сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Під час зустрічі відбулося обговорення головних проблем у цій галузі та можливі шляхи їх вирішення.

«Паризька угода насправді повинна стати новим етапом розвитку відновлюваної енергетики. Україна підтвердила, що національна економіка буде зорієнтована на низьковуглецеву модель подальшого розвитку. Для нас важливо дотримуватися заявлених зобов’язань щодо скорочення викидів парникових газів. За кілька десятиліть світ повинен вийти на нульовий баланс між викидами та їх поглинанням. Це завдання не з простих», - розповів Міністр.

Він переконаний, що українці готові до сприйняття та запровадження нових енергозберігаючих технологій. 

«Ми, як Міністерство екології та природних ресурсів, підтримуємо розвиток низьковуглецевої енергетики та відповідно зменшення викидів парникових газів. Україні потрібно продовжувати активно працювати над удосконаленням законодавчої бази, яка сприятиме енергозбереженню та енергоефективності. Ратифікація Паризької угоди для України стала вибором на користь відновлюваної енергетики", - зауважив Остап Семерак.

За його словами, найближчим часом буде прийнято Концепцію реалізації державної політики у сфері зміни клімату, в рамках якої планується розроблення низьковуглецевої стратегії розвитку. Міністр також закликав представників Асоціацій відновлюваної енергетики активно долучатися до роботи над документом.

«Серед наших пріоритетів - енергоефективність, розвиток відновлюваної енергетики і зменшення забруднення довкілля. Крім того, активне використання відновлюваних джерел енергії може стати ключем для України до вирішення проблеми залежності від викопного та ядерного палива, імпортованого, зокрема, з Російської Федерації», - резюмував Остап Семерак.

Водночас, він зауважив, що вирішення питань клімату стосується не тільки Мінприроди, але й інших міністерств та відомств. 

"Ініціативи по кліматичному питанню мають йти від Мінприроди, але важливо, щоб інші міністерства звертали увагу на питання боротьби зі змінами клімату», - резюмував Остап Семерак.

 

версія для друку