українська російська англійська
Уряд у п'ятницю призначить на посаду заступника Міністра охорони здоров'я України волонтера та лікаря Уляну Супрун
22.07.2016 | 12:56
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд на засіданні у п’ятницю розгляне питання призначення на посаду заступника Міністра охорони здоров'я України волонтера та лікаря Уляни Супрун.  Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у п'ятницю.

"Сьогодні після надзвичайно тривалих пошуків ми з вами розглянемо призначення на заступника Міністра [охорони здоров'я] людини, яка має дуже добрі характеристики, яку б ми хотіли бачити одним з лідерів реформ медицини, - це українка Уляна Супрун, яка має українське походження, але ще зовсім нещодавно була громадянином Сполучених Штатів", - заявив Володимир Гройсман.

"Волонтер, прекрасний лікар, розуміється на організації охорони здоров'я. Переконаний у тому, що з такими людьми ми зможемо зробити реальну реформу охорони здоров'я", - підкреслив Прем’єр-міністр, характеризуючи кандидатуру заступника Міністра охорони здоров'я.

Володимир Гройсман наголосив, що система охорони здоров'я є одним з найважливіших пріоритетів для Уряду. Він нагадав, перші рішення, які вже прийняв Кабінет Міністрів у цій сфері. Зокрема, було ухвалено рішення щодо демонополізації ринку ліків в Україні, що дозволить зменшити їх вартість та підвищити якість.

Також потрібно побудувати систему референтного ціноутворення для стримування будь-якого несправедливого завищення цін на ліки, зауважив Прем’єр-міністр.

"Закон про ліки, референтне ціноутворення дасть можливість справедливих цін на ліки в Україні. Справедлива система реімбурсації, коли хронічні хворі будуть отримувати ліки з компенсацією держави, а не закуповувати їх за корупцію. А за кожну людину, яка потребує такі ліки, заплатить держава, знову ж таки адресно", - зазначив він.

Прем’єр-міністр повідомив, що цього місяця буде проведено засідання Уряду, присвячене питанню реформи охорони здоров'я.

За його словами, медицина в Україні роками  залишалася "на узбіччі державних інтересів". Попередні спроби щодо реформування галузі не мали системного бачення та "були направлені на знищення самої системи охорони здоров'я". Він навів приклад запровадження пілотного проекту у Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій областях і Києві у 2011 р., який почав знищення педіатричної служби.

Володимир Гройсман зауважив, що сьогодні в експертному середовищі та Міністерстві є багато напрацювань щодо реформи системи охорони здоров'я.

"Наше завдання - експертне середовище спільно з Парламентом, комітетом, Міністерством, урядовцями затвердити політику щодо реформи охорони здоров'я і рухатися у тому напрямку, щоби впроваджувати її у життя. Охорона здоров'я більше чекати не може", - наголосив він.

 

версія для друку