українська російська англійська
Володимир Гройсман: Не вірте популістам - вони не здатні на реформи
22.07.2016 | 15:01
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликає громадян відрізняти об'єктивність від популістичної риторики, яка привела країну до зубожіння, а сьогодні породжує паніку серед населення та налаштовує людей вороже до влади.

"Популісти будуть лякати вас тим, що усе пропало. Популісти починають лякати тим, що не відбудеться, починають створювати загрози, яких немає, для того, щоб людей налякати і змобілізувати людей проти влади. Тому дуже важливо, щоб люди відрізнили об'єктивність від абсолютної популістичної риторики, яка привела до зубожіння нашу державу", - заявив Володимир Гройсман, звертаючись до громадян на початку засідання Уряду у п'ятницю.

"Чи бачили ви хоч одного популіста, який зробив успішні реформи у нашій країні? Чи бачили ми з вами хоч раз в житті бідного популіста? Говорити про кохання і кохати - це дві різні речі. Не вірте тим, хто говорить, - вірте тим, хто робить", - підкреслив Прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман зауважив, що останні десятиріччя в Україні провадилася політика зменшення видобутку українського газу і збільшення залежності держави від "Газпрому". Існування різниці цін на газ також спонукало бюджет платити за заможних громадян.

При цьому, за оцінками експертів, Україна може бути енергонезалежною країною, підкреслив Прем’єр-міністр.

"Україна - це наше найвище надбання. Віками боролися за незалежність, у 90-х роках здобули цю незалежність і так просто варварськи здавати її", - підкреслив Голова Уряду.

Унаслідок такої політики у країні досі "не модернізована економіка, бізнес ледве-ледве виживає, на 3,5 тис. державних підприємств паразитують корупціонери, повна газова залежність, знищена альтернативна енергетика, шахти не реформовані, збройні сили завжди були на задвірках по фінансуванню, у лікарів - мінімальна заробітна плата, а більшість українців на пенсії живуть за мінімальні кошти", навів приклади Прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман наголосив, що рішення Уряду щодо запровадження ринкової ціни на газ в Україні дозволило подолати корупцію в ціноутворенні на газ, забезпечити надходження інвестицій в розвиток і видобуток українського газу.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд не буде повертати старих схем і підходів. "Ми більше не будемо блокувати будь-яких питань щодо енергоефективності. Ми будемо сприяти тому, щоб Україна стала енергоефективною країною, і такі інструменти є, і ми їх закладаємо у бюджетну політику 2017 року", - заявив він.

"Маємо стати енергоефективною країною. Енергоефективна країна дорівнює нашій незалежності, - підкреслив Володимир Гройсман. - Ми маємо перетворитися з імпортера на експортера. Але це треба зробити сьогодні, щоб за декілька років могли досягти [результату]".

 

версія для друку