українська російська англійська
МЗС висловлює підтримку заходам із нагоди Європейського дня пам’яті жертв злочинів на ґрунті ненависті
22.07.2016 | 15:37
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

22 липня – Європейський день пам’яті жертв злочинів на ґрунті ненависті. МЗС висловлює підтримку заходам із нагоди цього дня.

У цей день висловлюємо солідарність з європейською спільнотою, вшановуємо пам’ять жертв таких злочинів та наголошуємо на важливості підтримки кампанії «Проти ненависті» (the No Hate Speech Movement).

Приєднуємось до всіх тих, хто рішуче виступає проти всіх форм насильства та дискримінації.

На жаль, доводиться констатувати, що сьогодні випадки злочинів на ґрунті ненависті мають місце в багатьох частинах світу. Очевидно, що такі злочини у порівнянні з іншими насильницькими злочинами, мають більш широкий вплив на потерпілих і суспільство, оскільки вони націлені на ключові аспекти, що стосуються ідентичності людей.

У цьому зв’язку підкреслюємо важливість принципів Загальної декларації прав людини для забезпечення рівності всіх людей, незалежно від їхньої раси, національності, релігії чи будь-якої іншої ознаки.

Попередження всіх форм дискримінації та захист жертв такої дискримінації від злочинів на ґрунті ненависті має бути пріоритетом та відповідальністю міжнародної спільноти.

Сподіваємось, що держави, міжнародні та неурядові організації, громадяни поділятимуть цінності прав людини та демократії, виступаючи проти расової, релігійної, етнічної чи інших видів дискримінації, що призводять до актів ворожнечі та злочинів на ґрунті ненависті.

***

З більш детальною інформацією стосовно Європейського дня пам’яті жертв злочинів на ґрунті ненависті, кампанії «Проти ненависті» та заходів в їх рамках можна ознайомитись на веб-сайтах:

http://www.assembly.coe.int/nw/xml/News/News-View-EN.asp?newsid=5724&lang=2&cat=15

http://www.coe.int/en/web/portal/-/ahead-of-the-fifth-anniversary-of-utoya-tragedy-secretary-general-calls-for-robust-response-to-hate-crime

http://www.osce.org/odihr/173996

http://www.nohatespeechmovement.org/hate-speech-watch/actionday

http://www.eu-events.eu/4300-european-day-for-the-victims-of-hate-crime.html

 

версія для друку