українська російська англійська
Питання протимінної діяльності важливе для України: на лінії зіткнення і непідконтрольній Уряду території проживають наші громадяни, – Ігор Долгов
25.07.2016 | 15:55
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 25 липня, у Міністерстві оборони України відбулася зустріч заступника Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігоря Долгова з Координатором системи ООН та Постійним представником Програми розвитку ООН в Україні Нілом Вокером.

Ігор Долгов подякував Нілу Вокеру за плідну співпрацю та допомогу Україні у сфері розбудови сектору протимінної діяльності.

«Тиждень тому ми обговорили рекомендації щодо подальших кроків у розвитку протимінної діяльності в Україні, які були наведені у проекті Звіту оціночної місії ООН. Ця зустріч була дуже продуктивною», – зазначив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції.

За його словами, у рекомендаціях у цій сфері йдеться про посилення нагляду за постраждалими, надання їм допомоги, їх реабілітацію та задоволення довгострокових потреб постраждалих осіб за допомогою існуючих механізмів.

Ніл Вокер відзначив зусилля Міністерства оборони України щодо активізації співпраці в цій сфері.

«Ви є справжніми партнерами в наших зусиллях з підтримки України. І ми пишаємося, що ООН може допомогти вашій країні в питанні протимінної діяльності. На мою думку, Україна має надзвичайний досвід в цій сфері, і це доводить моє спілкування з українськими військовими на лінії зіткнення – це чудові люди, справжні професіонали. Між нами є діалог, партнерство, і тепер від рекомендацій та ідей ми маємо перейти до практичних заходів. Ми досягли домовленостей з Урядом з багатьох питань і бачимо розуміння важливості протимінної діяльності для цивільного населення», – підкреслив він.

За словами Ігоря Долгова, Уряд найближчим часом має розглянути проект Закону “Про протимінну діяльність”, який ґрунтується на міжнародній практиці та відображає ті стандарти, що існують сьогодні у цій сфері.

«Питання протимінної діяльності дуже важливе для України, воно перебуває на постійному контролі керівництва держави та Міністерства оборони. На лінії зіткнення та на непідконтрольній Уряду території Донецької та Луганської областей проживають українські громадяни, і ми маємо піклуватися про них», – підкреслив заступник Міністра оборони з питань європейської інтеграції.

 

версія для друку