українська російська англійська
Україна та ЄС розпочали обговорення щодо приєднання України до Цифрового співтовариства - зустріч Володимира Гройсмана та Єврокомісара Ґюнтера Оттінгера
26.07.2016 | 11:59
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок провів зустріч із Комісаром ЄС з питань цифрової економіки Ґюнтером Оттінгером. Сторони узгодили позиції щодо партнерства у створенні Цифрового співтовариства, а також обговорили можливі проекти активізації взаємодії у цій сфері.

Прем’єр-міністр зазначив, що Україна зацікавлена в реалізації ініціативи Комісара ЄС щодо інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС. "Ми абсолютно повністю готові діяти з вами синхронно у напрямку розвитку цифрової економіки", - підкреслив він.

Володимир Гройсман зауважив, що Україна має значний потенціал розвитку і запровадження цифрових технологій, зважаючи на високу освіченість українців та якість підготовки ІТ-фахівців.

"Цифрова економіка є надзвичайно важливою для нас сьогодні, - зазначив Голова Уряду. - Вона має величезний потенціал. Це питання сьогодення і майбутнього".

За пропозицією Єврокомісара, сторони домовилися про створення робочої групи для оцінки потреб, необхідних для інтеграція України до Єдиного цифрового ринку ЄС. Робоча група Україна-ЄС розпочне роботу у вересні, а напрацьований порядок денний може стати планом дій для інших країн Східного партнерства, зауважив Комісар ЄС з питань цифрової економіки Ґюнтер Оттінгер.

Він також відзначив потенціал України та важливість партнерства у контексті створення Цифрового співтовариства із ЄС.

Прем’єр-міністр окреслив можливі проекти реалізації цифрового співробітництва, зокрема у сферах електронної комерції, електронної митниці, електронної охорони здоров'я. Також серед пріоритетів Уряду - електронне урядування та внутрішня реформа. "Зміна системи управління державою із використанням нових технологій для нас є одним з пріоритетів. Це ефективно, прозоро, мінімізує втручання людини у процес управління та є антикорупційним кроком", - зазначив він.

Довідково

Україна та інші 5 країн – партнерів Східного партнерства розглядаються Європейським Союзом як першочергові кандидати на поступову інтеграцію до Єдиного цифрового ринку через створення Цифрового співтовариства.

Тематично Цифрове співтовариство має охоплювати три ключові напрями: е-комерцію, е-мито, е-здоров’я.

Концепція Цифрового співтовариства передбачає елементи політичного нагляду високого рівня та програму технічної допомоги.

Восени цього року у Брюсселі відбудеться конференція за участі представників країн - членів Східного партнерства з метою обговорення концепції Цифрового співтовариства.

Єдиний цифровий ринок ЄС передбачає: забезпечення свободи руху товарів, осіб, послуг і капіталу, створення умов для громадян, фізичних та юридичних осіб для безперешкодного отримання доступу і здійснення діяльності в Інтернеті в умовах чесної конкуренції, а також високий рівень захисту споживчих і персональних даних, незалежно від національності або місця проживання.

 

версія для друку