українська російська англійська
Мінфін завершив усі формальності для запуску «Єдиного вікна» на митниці з 1 серпня
27.07.2016 | 09:30
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

25 липня Міністерство фінансів затвердило усі нормативні формальності для запуску «Єдиного вікна» на митниці з 1 серпня. «Єдине вікно» значно спростить та прискорить проходження митниці. Це значно полегшить ведення бізнесу.

Що це дає?

- Суттєво прискорює зовнішньоекономічні операції – тепер у контролюючих огланів буде всього 4 години на прийняття рішення щодо здійснення відповідного виду контролю. Якщо немає рішення впродовж 4 годин, застосовується принцип "мовчазної згоди". Тобто система автоматично вважає, що відповідний контроль пройдений.

- Зменшує витрати для бізнесу – тепер проходження митниці буде швидшим, а значить і дешевшим.

- Зменшує корупцію – тепер у контролюючих органів буде набагато менше можливостей для маніпуляцій.

- Ефективний розподіл ресурсів – тепер огляд товарів проводиться одночасно всіма контролюючими органами.

- Останньою формальністю було затвердження Мінфіном переліку документів, які треба подати контролюючому органу для завершення відповідного виду державного контролю, перелік із 192 місць митного оформлення товарів, в яких буде застосовуватись система «Єдиного вікна», а також 47 пунктів пропуску з автоматизованим контролем за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів. Завершення даних процедур дозволить запустити систему за графіком, тобто вже з 1 серпня.

Що далі?

Ініціатива «Єдине вікно» реалізується в рамках комплексної реформи митниці. Наступними кроками буде подальше впровадження вже прийнятих рішень по удосконаленню роботи митниці:

- Запроваджено фото та відео фіксацію митних перевірок. Результат: більший контроль над працівниками митниці та зменшення корупції.

- Введено мобільні групи та координаційний центр для контролю над митницею. Результат: раптові перевірки мобільними групами мають зменшити корупцію та зловживання на митниці.

- Запроваджено автоматичний розподіл митних декларацій. Результат: тепер митники більше не зможуть маніпулювати документами та обирати, який товар розмитнювати. Це має значно зменшити корупцію.

Додатково про «Єдине вікно»:

- Система "Єдине вікно" передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митницям в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України та про результати його державного контролю.

- Рішення про запровадження «Єдиного вікна» було прийнято 25 травня 2016 року – Постанова Кабінету Міністрів України № 364 від 25.05.2016 «Деякі питання реалізації принципу “Єдиного вікна” під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю».

- Цією ж Постановою затверджено Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом “Єдиного вікна” з використанням електронних засобів передачі інформації.

 

версія для друку