українська російська англійська
Делегація експертів НАТО відвідала Центр управління та оповіщення повітряного командування «Захід»
27.07.2016 | 17:24
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Відповідно до програми співпраці з НАТО Львів відвідала група експертів Альянсу з метою розгляду питань встановлення обладнання для проведення контролю за повітряним простором.

Експерти провели консультації у контексті техніко-експлуатаційного дослідження можливостей реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору RASP. Ця система збільшує можливості щодо контролю повітряного простору, перш за все, з метою протидії терористичним актам.

Експерти обговорили завдання та місце Центру управління та оповіщення в системі управління Повітряних Сил Збройних Сил України, ознайомилися з його структурою, результатами діяльності та співпраці з державами-членами НАТО. Також учасники розглянули питання підготовки фахівців для роботи на відповідній системі.

«До кінця цього року планується завершити всі узгодження і з наступного року перейти до практичної реалізації системи RASP в Україні. Для нас це дуже важливо в контексті наближення до стандартів і процедур НАТО. Наразі в системі контролю за повітряним простором присутні Королівство Норвегія, Республіка Польща і Республіка Туреччина», – розповів заступник начальника командного центру Повітряних Сил Збройних Сил України підполковник Павло Лєвтєров.

Учасники зустрічі опрацювали технічні умови, необхідні для розгортання обладнання.

«Дане обладнання планується встановити у 2017 році в Одесі та Львові», – повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Центру управління та оповіщення підполковник Юрій Красноштан.

 

версія для друку