українська російська англійська
Уряд перерозподілив кошти для підтримки державних вугледобувних підприємств
28.07.2016 | 09:20
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

На засіданні Уряду Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик представив проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству енергетики та вугільної промисловості на 2016 рік». Це дасть можливість забезпечити своєчасну виплату заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств, створити безпечні умови праці. Зазначені заходи дозволять покращити фінансово-економічний стан державних вугледобувних підприємств та забезпечити стабільне соціальне становище у вугільній галузі.

Відповідно до зазначеного проекту буде здійснено перерозподіл видатків розвитку в межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міненерговугілля на 2016 рік у загальному фонді державного бюджету. При цьому буде зменшено обсяг видатків за програмами «Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості» на 150 млн грн та «Державна підтримка будівництва шахти №10 «Нововолинська» на 50 млн грн. Водночас буде збільшено обсяг за програмою «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції» на 200 млн гривень.

Такий перерозподіл, за словами Міністра, є на сьогодні єдиним шляхом зняття соціальної напруги в шахтарських регіонах.

Ігор Насалик також наголосив, що реструктуризація вугільних шахт є першочерговим завданням для Міністерства. Однак на сьогодні, на перехідний період, державні вугільні підприємства без державної підтримки існувати не можуть.

Також Ігор Насалик повідомив, що програма реформування вугільної галузі повністю розроблена, представлена на форумі ЕнергоВесна 2016, обговорена на засіданні колегії Міненеговугілля, на пленумі з профспілками працівників вугільної галузі. Міністр наголосив, що готовий представити цю програму на засіданні Уряду.

Під час обговорення члени Уряду звертали увагу на важливість врахування в стратегічному для вугільної галузі документі ратифікованої нещодавно Паризької угоди, а також розроблення критеріїв підтримки вугільних підприємств. Оскільки виділення коштів на покриття різниці в собівартості вугільної продукції дорого обходиться державному бюджету. Також було наголошено про прискорення реструктуризації та закриття неперспективних шахт.

Заплановано обговорити Програму реформування вугільної галузі на найближчому засіданні Урядового комітету та внести для розгляду на засідання Уряду.

 

 

версія для друку