українська російська англійська
Є регіони, які направляють кошти на депозити замість того, щоб виплачувати зарплату викладачам ПТНЗ, - Лілія Гриневич
28.07.2016 | 10:44
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Окремі місцеві органи влади направляють кошти на депозити у банках або тримають їх на казначейських рахунках замість того, щоб вчасно сплачувати зарплатню викладачам професійно-технічних навчальних закладів. Про це йшлося під час робочої зустрічі Міністра освіти і науки України з освітянами Волині 26 липня в МОН. Питання фінансування навчальних закладів було одним з тих, які найбільше цікавили освітян.

«Освітню стабілізаційну дотацію обсягом 97,9 млн грн для фінансування професійно-технічних навчальних закладів отримують ті місцеві бюджети, у яких не вистачає коштів і витрати на професійно-технічну освіту яких перевищують 20% видаткової частини бюджету. Проте, є регіони, в яких грошей для виплат достатньо, але вони направляють їх на депозити або тримають на казначейських рахунках замість того, щоб виплатити людям заробітну плату та відпускні. Наприклад, заборгованість з виплати заробітної плати наявна у місті Чернігів, а також у декількох містах Одеської області – Ізмаїл, Чорноморськ, Подільськ», – розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Міністр також зауважила, що МОН офіційно звернулося до Кабінету Міністрів України щодо врегулювання цієї проблеми.

Під час зустрічі також обговорювався законопроект «Про професійну освіту», розроблений Міністерством освіти і науки України. Йшлося про те, що проектом закону передбачено чотири види фінансування для професійно-технічних навчальних закладів – освітня субвенція на загальну середню освіту; освітня субвенція для підготовки стратегічно важливих для країни спеціальностей; регіональне замовлення на фахівців для регіональних ринків праці; галузеве замовлення від підприємств та організацій, які потребують кваліфікованих робітників для бізнесу.

Довідково

Кабінет Міністрів України затвердив стабілізаційну дотацію місцевим бюджетам на видатки для професійно-технічної освіти в розмірі 97 млн 994 тис. 600 гривень. Відповідну постанову Уряд ухвалив 14 липня.

 

версія для друку